10:07 | 19 декември 07 1694

В ПМГ-Казанлък учат на студено

Заради подмяна на мазутна с газова горелка, от два дни в казанлъшката математическа гимназия учениците учат на две смени без отопление.

От фирмата –изпълнител на проекта за газификация твърдят, че до края на деня ще бъде пуснато отоплението.

Според тях причина за неприключването в срок са открити технически неизправности от приемателната комосия, назначена със заповед на кмета на Казанлък.

Според подписания договор между МОН и фирмата изпълнител- Диел Трейд» ООД-София, новата горелка е трябвало да бъде монтирана ооще в края на октомври.

Заради ниските температури в класните стаи на гимназията, голяма част от учениците не ходят на училище.


Деляна Бобева
dariknews.bg
Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

11652 | 12 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

9137 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

8100 | 13 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

6619 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

5806 | 17 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

5422 | 15 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2959 | 11 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

2816 | 15 юни 2026

Трима пострадаха при ПТП между два мотора и кола край Шипка

2523 | 13 юни 2026

Шест месеца с еврото: По-тънък ли стана портфейлът на казанлъчани? / Видео

2470 | 12 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак