10:41 | 02 май 25 1362

Десетокласници от ПХГ „Св. Св. Кирил и Методий“ посетиха комплекс „Кулата“ където се докоснаха до начина на живот на българите от XIX век

Десетокласници от ПХГ „Св. Св. Кирил и Методий“ посетиха комплекс „Кулата“ където се докоснаха до начина на живот на българите от XIX век / Новини от Казанлък

В края на миналата седмица, учениците от Х "В" клас на ПХГ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Казанлък посетиха Етнографски комплекс „Кулата“. Там десетокласниците се докоснаха до начина на живот на българите от XIX век.

Те слушаха лекция на тема „Народна култура, бит и занаяти“ и разгледаха етнографската експозиция в двете реставрирани къщи в комплекса. Едната е строена в началото на XIX век, а в двора ѝ е подреден инвентар за обработка на земята.

Втората къща, единствена като архитектурно изпълнение в града, е била собственост на видния казанлъчанин Иван Хаджиенов. В нея е живял и Петър Топузов, основател на Музей „Искра“, гр. Казанлък.

С това посещение учителите Николай Марков, Мариела Аргирова, Стела Томова и техните възпитаници продължават да осъществяват дейности по Национална програма „България – образователни маршрути“, Модул 3 - „Културните, държавните и научните институции като образователна среда“.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6745 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

3564 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3538 | 28 ноември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2775 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2773 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2695 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2405 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2321 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1915 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1801 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак