16:39 | 17 април 25 1233

Гимназистите на ПХГ “Св. Св Кирил и Методий“ взеха участие в две обучения

Гимназистите на ПХГ “Св. Св Кирил и Методий“ взеха участие в две обучения  / Новини от Казанлък

В началото на тази седмица, в ПХГ “Св. Св Кирил и Методий“ град Казанлък се проведе военно обучение за учениците от XI а, б, в клас по план-графика на Военно окръжие I степен – Стара Загора за осигуряване на обучението на българските граждани в X и XI клас от средните училища за втория учебен срок на учебната 2024/2025 година.

Участие в проявата взеха старши сержант Яница Андонова и младши сержант Светла Иванова, които  представиха интересната информация и беседа за българската армия, за наборната служба, за възможностите, които тя предлага и за значението на службата към Родината.

Същият ден, 15-ти април, в актовата зала на гимназията се състоя и обучение по безопасност на движението по пътищата за учениците от VIII и IX а, б, в клас, с младши инспектор Мария Станева, служител на Районно управление – Казанлък (група „Пътен контрол“) към ОД на МВР – Стара Загора.

Обучението протече по следните направления: Движение извън населено място през нощта и при различна видимост, Правила и култура на поведение на пътя. Движението през отделните части на денонощието в населените места. Основни правила на движението през отделните части на денонощието в и извън населените места, Превозни средства. Скорост на движение на МПС, Основни правила на движението по пътя, Пътна среда. Пътни превозни средства. ППС и МПС. Система за пасивна и активна безопасност, Култура на поведение на пътя.

От ПХГ “Св. Св Кирил и Методий“ изказват своите благодарности към старши сержант Андонова и младши сержант Иванова, както и към младши инспектор  Станева за ползотворното сътрудничество.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38475 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13015 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10167 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8876 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4772 | 11 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3814 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3792 | 15 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

3710 | 17 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3215 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2584 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак