14:47 | 24 ноември 08 1738

Казанлъшко участие в Националното есенно състезание по физика

10 ученици - от 11 и 12 клас на казанлъшката ПМГ "Н. Обрешков" ще участват в Националното есенно състезание по физика за ученици от 7 до 12 клас в Стара Загора.
Над 300 са младежите от цялата страна, разделени в 5 възрастови групи.
Стартът на състезанието ще бъде даден този следобед, а утре продължава в учебните зали на ПГ по облекло и хранене "Райна Княгиня".
Победителите ще бъдат наградени в неделя във фоайето на Община Стара Загора.
Следващите състезания при физиците са догодина - Пролетното състезание по физика и националната олимпиада.
Най-добре представилите се младежи в трите състезания ще станат част от националния отбор по физика на България.

Радио Вис виталис

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

11429 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

7974 | 13 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

7029 | 12 юни 2026

Катастрофа между три автомобила временно ограничава движението в района на село Черганово

5906 | 10 юни 2026

Традиционният мотосъбор организиран от клуб „Черните рози“ ще се проведе на 12 и 13 юни край Казанлък

5870 | 09 юни 2026

Проект Бузлуджа напредва

5426 | 09 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

4450 | 15 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

3593 | 16 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2917 | 11 юни 2026

Хаджиеновци и тази година бяха креативни, технични и различни на своя юбилеен Технофест

2863 | 09 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак