11:46 | 07 февруари 25 2765

Ученици от класовете по класическа китара на Стефан Христов и Манчо Караилиев зарадваха публиката в Казанлък с богата музикална програма

Ученици от класовете по класическа китара на  Стефан Христов и Манчо Караилиев зарадваха публиката в Казанлък с богата музикална програма / Новини от Казанлък

Ученици от класовете по класическа китара на преподавателите Стефан Христов и Манчо Караилиев, представиха пред казанлъшката публика в изложбена зала "Иван Милев" богата музикална програма, част от традиционните вечери на класическата китара в града, които се състояха на 4 и 5 февруари.

В двете вечери пред пълната зала, пет ученика от школата по китара към НЧ „Възродена Искра-2000” и осем от школата "Вълшебни струни", изсвириха произведения на редица класици. Имаше и общи изпълнения на всички участници с преподавателите им. Заедно с ръководителя си Стефан Христов, талантите представиха „Клетва”, а възпитаниците на Манчо Караилиев „Танго на влюбения” от Огнян Вълев.

В програмата прозвучаха и произведения като „Ръченица” и „Етют” на Любен Панаьотов, „Първа любов” на Монтрьой и „Желание” на Мария Линеман, „Испански нощи” на Никола Ников, „Валс” от Фернандо Карули. Звучаха „Хорал” на Бах и други.

Организатори на проявата са Община Казанлък и местното Народно читалище „Възродена Искра-2000”.

Стефан Христов има дългогодишен опит като преподавател по китара. Неговите ученици са носители на множество национални и международни отличия. Казанлъчанинът е ръководител на школата по китара към НЧ „Възродена Искра – 2000“ в града.

Манчо Караилиев е преподавател по китара още през далечната 1984 година, като през годините е обучил над 500 деца в изкуството да правиш музика с китара. От 1992 г., организира частната си школа по китара, наречена „Вълшебни струни” от преди около пет години.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6687 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6469 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4286 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3944 | 11 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

3919 | 13 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3326 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3119 | 10 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

3011 | 08 март 2026

Нов STEM кабинет с възможност за звукозапис и медийно творчество беше открит в училището в Овощник

2730 | 10 март 2026

Започна изпълнението на II етап по проект “Реконструкция и подмяна на водопроводната мрежа в гр. Шипка“

2374 | 10 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак