13:04 | 02 септември 24 977

Музей „Чудомир“ кани на интересна дискусия по актуални теми с проф. Михаил Мирчев и доц. Катя Михайлова от УНСС

Музей „Чудомир“ кани на интересна дискусия по актуални теми с проф. Михаил Мирчев и доц. Катя Михайлова от УНСС / Новини от Казанлък

Казанлъшкият Литературно-художествен музей (ЛХМ) „Чудомир“ кани на среща-разговор с доц. Катя Михайлова и проф. Михаил Мирчев от Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Дискусията ще бъде утре (3 септевмри) в 17:30 часа, а двамата ще представят свое издание и актуално социологическо изследване, посветено на онлайн обучението. Входът за събитието е свободен.

Гостите ще имат възможност да се запознаят с общото социологическо изследване на двамата учени „Онлайн университетско обучение в процеса на всеобща дигитализация“, както и с възможностите на програмата „Управление и оценка на културни и художествени ценности“ към Института за следдипломна квалификация при УНСС. Представена ще бъде и книгата на доц. Катя Михайлова „Научна етика“, която акцентира върху наболели въпроси на обществото, свързани с висшето образование, университетите и науката, медиите и етиката в тях – в това число и академичната почтеност, свободата и отговорността.

Катя Михайлова е ръководител на новата университетска програма за професионално обучение „Управление и оценка на културни и художествени ценности“. Обучението е едногодишно и за първи път се реализира в България в  Института за следдипломна квалификация при УНСС, а приемът е отворен до 10 октомври 2014. Успешно завършилите получават професионално свидетелство за експерт-оценител на културни и художествени ценности. ЛХМ „Чудомир“ ще бъде домакин на първото публично представяне на програмата. 

Михаил Мирчев е български политолог и социолог, професор в УНСС, член на Българската социологическа асоциация и на Съюза на българските журналисти. Завършва философия и социология в Софийския университет (СУ) „Св. Климент Охридски“ през 1979 г. Започва кариерата си като социолог, научен секретар и директор на Националния институт за изследвания за младежта. През 1986 г. защитава докторска дисертация по социология на тема „Социалната активност като социологическа категория“, през 1998 г. се хабилитира като доцент по социология в Бургаския свободен университет, през 2009 г. защитава дисертация на тема „Възпроизводство на населението и нацията. Социологически и демографски, икономически и цивилизационни проекции“, с което придобива степента доктор на науките, а през 2010 г. е избран за професор по социология в УНСС.

Катя Михайлова е доцент по социология и журналистика от УНСС, доктор по журналистика от СУ „Св. Климент Охридски“. Автор е на първия учебник по научна етика в България, както и на поредица изследвания и монографии, посветени на морала в журналистиката, политическия процес и интелектуалците.

Информация: Фондация Чудомир

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Каква сума планирате да похарчите за подготовката на ученика тази есен?

Най - четени новини

за последната седмица

Пожар избухна в къща в Казанлък

10730 | 03 септември 2024

Ниско ниво на водата, липса на кислород и цъфтеж на водорасли убиват бялата риба в язовир Копринка

8509 | 05 септември 2024

В три поредни дни майстори ще показват умения и сръчност на Шипка фест

4651 | 04 септември 2024

От “Hell’s Кitchen” до „Мистичната вяра в хляба“: Шеф-готвачът Станислав участва в изложение на хлебни изделия в Казанлък

3838 | 01 септември 2024

Предстои ремонт на асфалтови настилки в Казанлък

3612 | 02 септември 2024

Любителите на японските автомобили свикват среща на Шипка

3214 | 02 септември 2024

В Казанлък започнаха вечерите на тракийското вино и винената култура

3043 | 07 септември 2024

8-годишно дете пострада при катастрофа межди скутер и автомобил

2950 | 03 септември 2024

Кредит от 5 млн. лв. за асфалтиране и междублокови пространства: Кметствата решиха разпределението на средствата

2692 | 05 септември 2024

На мястото на сегашната табела „Казанлък“, навремето се издигал ханът на Рачо Ханджията

2623 | 06 септември 2024
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак