13:58 | 06 януари 25 3580

За първи път в Крън спасяваха Богоявленския кръст

За първи път в Крън спасяваха Богоявленския кръст  / Новини от Казанлък

Днес от 12:00 часа в Крън за първи път в историята на града, се проведе ритуалът по спасяване на Богоявленския кръст.

Десетки жители и гости станаха свидетели на този празник, а кметът Тодор Малаков ги приветства с думите:

Искам да поздравя всички с добре дошли и да благодарим на нашия домакин за предоставената възможност.
Хвърлянето на кръста е свързано с кръщението на Иисус Христос в река Йордан от Йоан Кръстител, и символизира пречистването на душата.
Скачането за кръста в тези студени води при нас символизира борбата с трудностите, които предстоят през годината и как да ги преодоляваме.
Надявам се днес всички, които скачат за кръста да останат доволни и да бъдат здрави, на всички присъстващи и техните семейства желая  да бъдете здрави и благословени.

В първото спасяване на кръста участваха 6 смелчаци, като първи до разпятието стигна 36- годишният Димитър Кацаров от Крън, който през 2023г. година спаси кръста в Казанлък.

Пожелавам на всички българи да са живи и здрави. Нека по - често се организират такива празници. Благодаря много на всички, които помогнаха този празник да се случи. Надавам за следващите години за напред да участват още повече хора и всеки да допринесе с каквото може за празника, заяви за kazanlak.com Димитър. 

Спасяването на кръста бе организирано от много съмишленици, с подкрепата на кметство гр. Крън.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъчанин е на второ място в националния конкурс на вестник “Рибар“ с улов на 38-килограмов амур

16437 | 20 януари 2025

Рибари мериха сили в състезание по джиг риболов от лодка на язовир “Копринка“

11221 | 20 януари 2025

Община Казанлък подготвя промени свързани с повишаване качеството на услугите в обществения транспорт

6750 | 22 януари 2025

Започва прием на заявления за регистрационен номер по избор

5297 | 23 януари 2025

Верижна катастрофа на бул. Никола Петков в Казанлък

5092 | 20 януари 2025

През уикенда обраха търговски обект, автосервиз и трафопост

4065 | 20 януари 2025

Несмущаван крадец шофира чужд автомобил из Казанлък

3897 | 20 януари 2025

Идеята за създаването на Розариум в Казанлък се заражда преди 113 години

3851 | 18 януари 2025

Нова ехографска апаратура заработи в отделението по АГ на МБАЛ „ Д-р Хр.Стамболски“ в Казанлък

3244 | 21 януари 2025

Увеличават заплатите на военните

3027 | 23 януари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак