10:25 | 17 декември 07 1668

43-ма уволнени от МВР за корупция

43-ма служители от МВР са били освободени през 2007 година за корупция, съобщи министърът на вътрешните работи Румен Петков по време на заседание на комисията за противодействие и превенция на корупцията към Министерски съвет.

В резултат на съвместната работа между МВР и прокуратурата до 30 ноември 2007 г. са образувани 209 нови досъдебни производства за корупционни престъпления. Осъдени за корупция са 43 лица, като при 27 от тях има влязла в сила присъда.

Внесени са и прокурорски актове срещу 21 лица с имунитет. На анонимните телефони са постъпили общо 65 сигнала за корупционни действия на служители от МВР, а чрез интернет-сайта на министерството са получени 205 сигнала.
 
Николай Христов
dariknews.bg
Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак