13:44 | 26 октомври 22 3168

Празничен курбан ще се лее в Горно Изворово в събота

Празничен курбан ще се лее в Горно Изворово в събота / Новини от Казанлък

Днешният Димитровден бележи празника на още едно село в Общината – Горно Изворово. Екипът на Кметство – Горно Изворово също е подготвил богата празнична програма, която ще забавлява малки и големи в първия почивен ден от седмицата – събота, 29 октомври.

Тържествата в балканското селце ще започнат още в 08:30 сутринта с утринно Богослужение в храм „Св. Димитър”. В 09:00 часа Божествената света литургия ще бъде оглавена от Негово Високопреосвещенство Старозагорски митрополит Киприан.

И както традицията повелява – не може да има селски сбор без курбан, горноизворовци са се погрижили да има за всички. В 12:30 часа в храма ще бъде осветен и раздаден курбана за здраве.

В 13:00 часа професионален аниматор ще се погрижи за настроението на най-малките в селото с различни игри и занимания.

Официалното откриване на празника ще бъде в 16:00 часа на площада, където ще започне празничната програма. В 17:00 часа ще започне и музикалното веселие с участието на оркестър „Казанлъшко настроение”. За пищен завършек на тържествата, организаторите са подготвили празнична заря, която ще започне в 19:30 часа.

Заповядайте!

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

39675 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13314 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10965 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9486 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

7793 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4220 | 15 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

3894 | 18 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3413 | 16 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3373 | 15 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

2472 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак