12:04 | 01 юли 04 1360

Парно в Казанлък ще има

Славяна Узунова

Топлофикация Казанлък запазва досегашното си място в общината и няма да бъде прекратено топлодаването, това заяви в сряда в Казанлък Ивайло Маринов, заместник председател на Управителния съвет на Финансово-индустриален концерн АКБ-Форес, концернът, който през март купи ТЕЦ-а за 1млн 700 хиляди лева.
С 10 процента се покачва цената на парното от 1 юли, тази цена може да се запази като горна граница и през 2005г., като в случая от Топлофикация разчитат на държавна субсидия. Сваляне на цените спрямо тазгодишните не трябва да се очаква след газифициране на всички технологични процеси в дружеството, предвид факта, че и сега тези цени  на топлоенергията са с 40 процента по-ниски от средно европейските, поясни изпълнителният директор на Топлофикация инж. Николай Колев. Близо 1 млн лева ще инвестира АКБ – Форес в двегодишното поетапно газифициране на процесите в ТЕЦ-а, а в газоразпределителните станции- 400 хиляди евро. 4 милиона евро ще струва 34-километровият газопровод Стара Загора - Казанлък , чийто изпълнител е Булгаргаз. С решение от юни т.г. на Държавната комисия за енергийно регулиране Казанлък е включен в открита процедура за изграждането на газопреносни системи.Газифицирането цели в по-далечно бъдеще понижаване себестойността на подаваната за обществените абонати мощност с 15-20 процента, бе уточнено от новите собственици. Предстои и разработването, съвместно с Община Казанлък, на Енергийна стратегия.
Редица мерки по оптимизация и оздравяване на персонала в “поносими мащаби” замислят в топлофикационното дружество. До края на 2004г. предстои персоналът да намалее с близо 20 души. Водени са разговори между ръководството и синдикатите за редуциране на някои от компенсациите, прецедент ще стане нощният труд, поясни изпълнителният директор Николай Колев.
С 300-400 хиляди лева да бъдат намалени разходите за персонала, в сравнение с миналата година, са амбициите на ръководството, а през следващата с още 100 хиляди лева по-малко. Сега в дружеството работят 150 души със средна работна заплата 350 лева.
Към момента Топлофикация Казанлък обслужва 5 700 жилища, 1300 общински сгради и 3 промишлени предприятия. Предстои присъединяването на допълнителни обекти – общо 15 , 4 от които – детски градини, до края на годината. Дружеството продава годишно енергия за 7 милиона лева и тенденцията е, то да става все по-голям фактор за развитието на Общината, заяви заместник председателят на Борда Ивайло Маринов.
50 са неизрядните битови абонати на ТЕЦ-а, които имат неплатени сметки за 120 хиляди лева. Срещу някои от тях са заведени по 6 дела. Тази година в Казанлък ще бъде продадено и първото жилище на неизряден длъжник, информира Николай Колев. 600 хиляди лева дължат на Топлофикация промишлените абонати и общо 800 хиляди лева дължат гражданите.
КАТЕКС и РУНО са сред най-големите длъжници на дружеството. Проблем е болницата, която е прекратила всякакви плащания от ноември миналата година, коментираха от ръководството.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38759 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13124 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10449 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9097 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

5440 | 17 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4811 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3922 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3849 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3257 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2939 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак