15:45 | 12 ноември 23 9656

Рая Маркова се класира за четвъртфиналите на сингъл при момичетата на турнир по тенис в Турция / Новини от Казанлък

Казанлъчанката Рая Маркова се класира за четвъртфиналите на сингъл при момичетата на турнир до 12 г. от първа категория на Тенис Европа в Турция.

Българката победи с 6:2, 6:2 Наз Дедеоглу от Турция. Това е трета победа за Маркова на турнира без да загуби сет. В първите си три мача Рая загуби само осем гейма.

Утре Рая Маркова и Илина Илиева ще играят на четвъртфинал и в турнира на двойки срещу Дария Белякова и Вероника Троицкая от Русия.

При момчетата Дамян Аврамовски и Талха Булют ще играят на четвъртфинал на двойки срещу Маел Махмутов от Русия и Хакназар Жеткербай от Казахстан.

В турнира участва тим 2011 от пътуващите отбори във възрастовите групи до 12 г. и до 14 г., които са осигурени финансово за участие в турнири през календарната 2023 г. Така Българска федерация по тенис продължава традицията да подпомага участието на млади талантливи състезатели за участие на международни турнири. През тази година 16 момичета и момчета родени между 2009 и 2012 г. ще бъдат подпомогнати за участие на по седем турнира от календара на Тенис Европа. БФТ ще покрие всички разходи на младите ни таланти.

Отбор 2011 е в състав Дамян Аврамовски (Бароко спорт), Камен Иванов (Изида), Илина Илиева (Виа Тенис Стар), Рая Маркова (Августа Траяна) с капитан Бранко Аврамовски.

Участието на Отбор 2011 се осъществявя със спонсорската подкрепа на EGT и SATSPORT официален вносител за България на немския спортен бранд „BIDI BADU".

13388 | 14 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

6858 | 13 май 2024

Казанлък Мези идва с плеяда от звездни изпълнители

6486 | 10 май 2024

Модерен операционен блок предстои да отвори врати в ДКЦ “Районна Поликлиника“ Казанлък

6331 | 10 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5079 | 14 май 2024

„Арсенал“ АД e генерален спонсор на Празник на розата 2024

4446 | 10 май 2024

Казанлъчанинът Станислав зае второто място в кулинарното риалити Hell’s Kitchen

3821 | 16 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък