Неуморната Гълъбина Михайлова „завъртя” поредната баница с една от емблематичните личности на Казанлък – фотографа Бедрос Азинян. В типичния си стил на непринуденост, на задаване на въпроси, колкото невинни, толкова и внезапно директни и очакващи пределна искреност, Гълъбина Михайлова представи Бедрос с неговото семейство, с баща му – доайена на казанлъшката фотография Артин Азинян, с творчеството и наградите му досега, с плановете и мечтите за бъдеще.
Едно вълнуващо културно събитие, преминало в приятелска атмосфера, завършило с валс между водещата и госта и, разбира се, с баницата, която още топла бе раздадена на почитателите на Гълъбина и Бедрос.
Кметът на община Казанлък Галина Стоянова поздрави Бедрос Азинян и подчерта значението на това, което прави за Казанлък, защото неговите творби стигат далеч зад границите на България и популяризират града на розите по света. В своето емоционално приветствие тя сподели, че това е човек с невероятно топло излъчване, което премахва бариерите между хората и създава приятелства. Букет от красиви гладиоли кметът Стоянова поднесе на майката на Бедрос Азинян – жената, от която е наследил финеса и очарованието на непринуденото общуване
Пресцентър на Община Казанлък