13:25 | 21 ноември 25 3406

Партньорство между ПГТТМ и бизнеса в община Казанлък

Партньорство между ПГТТМ и бизнеса в община Казанлък / Новини от Казанлък

Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт, град Казанлък, провежда обучителен курс за наставници на ученици от бизнеса и неправителствения сектор за преподаватели по професионална подготовка. Програмата за обучение на наставници за придобиване на основни педагогически и психологически знания и умения при работа с ученици е по проект  BG05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“, програма „Образование“ 2021-2027 в  Дейност 5. Участие в обучение на преподаватели по професионална подготовка, включително от бизнеса, науката, публичния и неправителствения сектор за включването им  в ПОО и поддейност 5.2. Менторски обучения за придобиване на педагогически и методически умения от привлечените преподаватели от научни среди, бизнеса, публичния и неправителствения сектор.

Курсът на обучение на наставници е с продължителност 24 учебни часа, които са разпределени по раздели и теми, съответно за теоретични и практични дейности в учебна програма. Ментор за новопривлечените преподаватели по професионална подготовка е инж. Диана Георгиева, старши учител по теоретично обучение.

Поради проявения интерес и подадени заявления от страна на фирмите партньори на Професионалната гимназия, желаещи да се включат в обучителния курс, то той ще се провеждане на два етапа.

За времето 14-16 ноември 2025г. се проведе обучението на първата група наставници на ученици, които са управители и представители на следните фирми: „Авто Стами“ ЕООЗ – Иван Иванов, „Антонов Авто“ ЕООД – Петър Антонов, „Автоцентър Стоянови“ ЕООД – Николай Стефанов,  „Ауто Мастер-2000“ ЕООД – Стефан Казаков, „Балканинвест“ ЕООД – Бисер Беев, „СИ Ди“ ЕООД – Станимир Гяуров и „Топалов транспорт“ ООД – Илина Иванова.

В края на обучителния курс всички участници – фирми получиха удостоверения за придобити менторски умения.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Подобни новини:

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

6470 | 08 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

3849 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3745 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3384 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3320 | 10 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3117 | 09 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

3086 | 11 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

2902 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2839 | 08 декември 2025

Шофьор в нарушение удари полицаи, след като свали номерата на колата му

2516 | 08 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак