14:10 | 14 ноември 25 1708

Шофьорите да подготвят автомобилите за пътуване при зимни условия. От 15 ноември се въвежда зимното поддържане на републиканските пътища

Шофьорите да подготвят автомобилите за пътуване при зимни условия. От 15 ноември се въвежда зимното поддържане на републиканските пътища / Новини от Казанлък

Безопасността на пътя е с предимство! АПИ подкрепа инициативата за отбелязването на Световния ден в памет на жертвите на пътя

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьори да подготвят автомобилите си за движение при зимни условия и да следят за доброто техническо състояние на превозното средство. От утре - 15 ноември, влиза в сила зимното поддържане на републиканската пътна мрежа. Областните пътни управления следят метеорологичните прогнози и пътноподдържащите дружества са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на настилките при понижение на температурите и влошаване на времето, за да се осигури безопасното пътуване на шофьорите. Целта е превантивните, а след това и снегопочистващите дейности да започват максимално бързо, за да се осигури проходимостта на пътищата. Приоритет са автомагистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България.

В навечерието на Световния ден за възпоминание на жертвите от пътнотранспортни произшествия - 16 ноември 2025 г., Агенцията апелира шофьорите да управляват автомобилите си внимателно и разумно, да спазват стриктно правилата за движение, защото безопасността при пътуване е най-важна. В зимните месеци да тръгват на път само с подходящи гуми, да шофират със съобразена скорост, да спазват дистанция, да не предприемат рискови изпреварвания и резки маневри, както и изпреварване на снегопочистващите машини. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегорините.

По инициатива на Генералната асамблея на Организацията на обединените нации всяка трета неделя на ноември - в Световния ден за възпоминание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, се отдава почит на изгубилите живота си и пострадалите при пътни инциденти.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

27123 | 03 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6456 | 03 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

6021 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5352 | 01 април 2026

Жена е с опасност за живота след удар в дърво

4221 | 30 март 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

3935 | 31 март 2026

Два автомобила се удариха на излизане от паркинг в Казанлък

3566 | 30 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3322 | 31 март 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

3037 | 31 март 2026

Рая Енева от Казанлък участва в международния алманах „Словото, което оживява“

2831 | 30 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак