По повод предстоящата „Седмица на гората“ служители на ДГС Казанлък извършиха традиционното пролетно почистване на местността около паметната плоча на френския инженер Феликс Вожли, както и нейното реновиране, съобщават от ДГС Казанлък.
Това събитие е част от усилията за опазване на значими исторически места и отдаване на почит към личностите, допринесли за развитието на горското дело в България.
Тази година се навършват 120 години от първото залесяване в Казанлък, което е ключов момент за горското стопанство и борбата с ерозията. Именно Феликс Вожли поставя основите на тези процеси, оставяйки неизличим отпечатък върху развитието на горската стопанска дейност в България.
Освен това през 2025 г. се отбелязват и 100 години от първото отбелязване на „Седмицата на гората“ – инициатива, която подчертава значението на горите и необходимостта от тяхното опазване.
С дейностите си ДГС Казанлък продължава да съхранява наследството на горското дело и да насърчава отговорното отношение към природата.