15:20 | 28 ноември 24 2976

В Казанлък започват Музикални празници „Петко Стайнов“

В Казанлък започват Музикални празници „Петко Стайнов“ / Новини от Казанлък

На 29-ти ноември, с музикален поздрав от побратимения на Казанлък град Дидимотика с участието на хорови състави от община Казанлък ще бъде сложено началото на празниците в чест на великия български композитор Петко Стайнов.

Три поредни дни в Казанлък ще звучи музика от творчеството на именития ни съгражданин и ще превърне Града на розите в национален център на хоровото изкуство. Петкостайновите музикални дни традиционно се организират от Община Казанлък и фондация „Петко Груев Стайнов“ около рождената дата на композитора.

На 30-ти ноември, от 14ч в ЛХМ „Чудомир“ ще бъде прожектиран филм на Петко Стайнов. В 16ч., Художествена галерия – Казанлък и ИМ „Искра“ ще се превърнат в сцена на Националния хоров фестивал. Тази година в него ще участват български хорови състави от София, Варна, Сливен, Пловдив.

С отдаване на почит към именития композитор и музикант Петко Стайнов пред барелефа в двора на едноименната казанлъшка гимназия ще започне началото на месец декември. В неделния ден, от 12,30ч. в двора на ПГ „Акад. Петко Стайнов“ казанлъчани могат да поднесат своите цветя, уважение и едноминутно мълчание за един от най-ярките български композитори.

Отново на 1-ви декември, от 11ч в Художествена галерия – Казанлък и ИМ „Искра“ ще прозвучи „Концерт на тъмно“, изнесен от ученици на Национално училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ гр. Бургас.

Програма:

29 ноември, петък

17:30ч Музей „Чудомир“
Концерт на Христо Гремос - свободен вход

30 ноември, събота

14.00ч ЛХМ „Чудомир“
Прожекция на филм за Петко Стайнов

16.00ч Художествена галерия – Казанлък/ИМ "Искра"
Национален хоров фестивал „Петко Стайнов“ 2024

Университетски хор „Фолк-джаз формация“ на НБУ-София
Диригент: проф. д-р Георги Петков
Хор „Ave Мusica”- София
Диригент: Таня Никлева
Пловдивски младежки хор „Отепето“
Диригент: Джулия Узунова
Смесен хор „Влади Анастасов“ – Варна
Диригент: Димитрина Хинева
Хор на варненските учители „Арс Музика“
Диригент: Веселина Маринова
Смесен хор „Добри Чинтулов“ – Сливен
Диригент: Георгиос Филаделфевс

01 декември, неделя

11.00ч Художествена галерия – Казанлък/ИМ „Искра“
„Концерт на тъмно“ – изнесен от ученици на Национално училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ гр. Бургас

12.30ч ПГ „Акад. Петко Стайнов“
Поднасяне на цветя пред паметника на Петко Стайнов

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4960 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2788 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2703 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2416 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2328 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1926 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1902 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак