Заслугите на Иван Енчев-Видю към Казанлък никак не са малко, но към тях трябва да се прибави и още една: автор на първия (поне известен към момента) герб на град Казанлък.
Най-ранното свидетелство за градски герб са грамоти, като най-старата открита до момента е „Почетен диплом“ на „Околийска промишлено-земеделска изложба – Казанлък“ от 1923 г. Гербът е нарисуван от известния казанлъчанин Иван Енчев- Видю, като в него са преплетени основните символи на града ни: най-отдолу и с най-голяма площ е розата, а над нея са нарисувани река Тунджа, Тюлбето намиращо се до Тракийската гробница, над което е изобразена Стара планина.
Иван Енчев – Видю e български живописец и илюстратор, декоратор и карикатурист, артист и сценограф, археолог, етнограф, фолклорист и краевед, художествен критик, писател, общественик и читалищен деец. Създател е на първата сбирка на днешната Художествена галерия, Казанлък. Роден е в Казанлък на 29 март 1882 г. Една от най-значимите картини в неговото творчество е прочута „Розоберачка“ (1908 г.).
*Гербът е изобразен на дипломата, която е била на прадядото на казанлъшкия краевед Минчо Минчев, Христо Рачев Митев (портретната снимка)
Снимки дипломи: Минчо Минчев (личен архив)