Младите художниците от казанлъшкото ателие „Пъстроцвет“ към НЧ „Жар - 2002“ с ръководител Катя Зографова представиха днес своята тематична изложба „Риби“, посветена на предстоящия Никулден. В експозицията са включени над 30 творби, изпълнени в различни художествени техники, както и ръчно изработени магнити с изрисувани от децата рибки.
Събитието се проведе в уютната обстановка на местно бистро в центъра на Казанлък и събра любители на изкуството, родители и приятели на ателието, които имаха възможността да видят на живо разнообразните по стил и изпълнение, изпълнени с живи, експресивни цветове творби на участниците.
Сред гостите на културната проява бе председателят на Народно читалище „Жар-2002“ Дора Петкова, която приветства младите художници, тяхната ръководителка и гостуващите творци. Тя отбеляза, че всяка от изложбите на децата от ателието е на високо ниво, а спечелените от младите художници призови места в различни конкурси са повод за особена гордост за читалището.
В изложбата участват и местните утвърдени художници - Антон Радулов, Димитриос Пападакис, Лиляна Петрова и Анна Желева, съобщи Катя Зографова. По думите ѝ в средата на декември ателие „Пъстроцвет“ предстои да представи и дамска изложба с участието на жени-художнички.
Ню Йорк Пъб гр. Казанлък търси да назначи сервитьор, работници в кухня и пицар
Ню Йорк Пъб гр.Казанлък, търси да назначи сервитьор, работници в кухня на пълно и почасово работно време, както...
Търсим РАБОТНИК АВТОМИВКА в КИА КАЗАНЛЪК, МОНЧЕВ - 90 ООД
Измиване и почистване на МПС. НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ: - трудов договор и осигуряване върху реалното възнаграждение; -...