16:24 | 06 ноември 24 8262

Арсенал с награда за лидер в класация на “Капитал“

Арсенал с награда за лидер в класация на “Капитал“  / Новини от Казанлък

"Капитал" отличи водещите компании и лидерите в секторите с най-устойчив ръст на приходите в класацията К100. „Арсенал“ получи наградата за Първо място и Лидер в сектор „Оръжие“

Осемнадесетото издание на годишната класация на най-големите компании в България - К100, бе представено на специална церемония в Националния исторически музей в София на 31 октомври 2024 година. "Капитал" връчи награди на лидерите в секторите с най-устойчив ръст на приходите - ритейл, фармация, машини и оборудване, софтуер и земеделие. Отличени бяха и най-добрите в двата най-растящи подсектора: оръжейната индустрия и компаниите, изграждащи соларни паркове.

Първото отличие за "шампион" от класацията К100 беше за победителя в един от най-бързо развиващите се нишови сектори за изминалата година - оръжейният. Лидерът в подсектор „Оръжие“ е "Арсенал"-Казанлък, който със своите над 10 хиляди служители е и най-големият частен работодател в страната.

"Винаги оръжейната индустрия, нейните технологии, нейните конструктивни решения, се вървели с едни гърди напред пред всичко останало - дотолкова, доколкото в света всички новости най-напред тръгват оттам", отбеляза при приемането на наградата изпълнителният директор на „Арсенал“ АД инж. Николай Ибушев.

"България, всъщност, е една от водещите държави в отбранителната индустрия, която е структуроопределяща за държавата", посочи от своя страна инж. Христо Ибушев, също изпълнителен директор на компанията.

Наградата беше връчена от Галя Прокопиева, изпълнителен директор на "Икономедиа", компанията издател на "Капитал". По думите й, отличени са компаниите, които със своите успехи и ангажираност променят икономическия пейзаж на страната.
Съгласно класацията К100, „Арсенал“ е в Топ 100 на най-големите компании в България. Той е в Топ 50 по рентабилност. „Арсенал“ е и сред 50-те най-богати на активи дружества. Той е лидер сред производителите на специална продукция.

„Арсенал“ е най-голяма компания в сектора, която предлага огромна гама от продукти за отбраната и има заводи в Казанлък, Мъглиж и вече в Стара Загора. Преди броени дни дружеството откри новия си, високотехнологичен завод в Стара Загора, оборудван с машини с ЦПУ, автоматизирани с роботи и манипулатори. До края на годината инвестициите в него ще достигнат 60 милиона лева. Това допълнително засилва позициите на фирмата. Оборотът на дружеството почти докосва милиард, като „Арсенал“ е и най-големият работодател сред частните дружества. Гигантът в родното машиностроене продължава да се развива много добре. Има сключени договори за 2 години напред. Социалната политика на „Арсенал“ е уникална, тя няма аналог по своя мащаб и широкообхватност в България.

Zakazanlak.bg

Снимка: Капитал

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26354 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8955 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8928 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8388 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5242 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4739 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4192 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3360 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3237 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3006 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак