11:51 | 21 октомври 24 1780

Библиотека “Искра“ и ПГЛПТ продължават съвместно сътрудничество по проект

Библиотека “Искра“ и ПГЛПТ продължават съвместно сътрудничество по проект / Новини от Казанлък

Библиотеката – новото място за срещи с творци и таланти

За втора поредна година учениците от Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм, вече 10а клас- спец. “Електронна търговия“, продължават сътрудничеството си с ОБ „Искра“ по проектна разработка „Работа с институции“. Началото на тяхното партньорство бе поставено с интересна презентационна среща на тема: Програма „Еразъм +“.

Ученикът Иван Йорданов от 12а в гимназията представи на десетокласниците огромната гама от теми на съдържание в Еразъм проектите, безкрайните възможности, които предоставят на младежи от 13 до 35-годишна възраст. Самият той вече 4-та година е част от Младежки център за развитие: Взаимопомощ (YDCMA). Иван сподели, че усеща огромна удовлетвореност от работата си там, защото чувства, че подпомага обществото. Неговата лична мотивация е да придобие умения, които може да ползва не само за собственото си усъвършенстване, но и да мотивира други млади хора да се присъединят към тази кауза, за да може да сме един по-сплотен народ, да има установено интернационално общество и комуникативни умения между тях.

Учениците с интерес изслушаха възможностите за включване в проектите, заинтригувани от предстоящите инициативи като „Кутия, пълна с щастие“.
Гост на събитието бе Тина Янева – учител в ПГЛПТ, която беше впечатлена от презентационните умения на своя ученик Иван Йорданов.
Директорът на ОБ „Искра“, г-жа Теодора Георгиева, изрази задоволство от ползотворната среща, като сподели, че ще се радва отново да бъде домакин на благотворителните начинания на МЦР- „Взаимопомощ“. 

Госпожа Мая Глушкова, класен ръководител на 10.а клас, получи като символ на сътрудничеството с библиотека „Искра“ едно крехко дръвче - конифери, което да засее в двора на ПГЛПТ. Израствайки силно и здраво, вечнозеленото дърво ще бъде стожер на вечното приятелство между двете институции.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

28181 | 03 април 2026

Кметът на Казанлък покани медицинските сестри от детските градини и училища на официална вечеря в навечерието на 7 април

8483 | 06 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6988 | 03 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

6560 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5622 | 01 април 2026

Апартамент пламна в Казанлък, пожарникари предотвратиха по-сериозен инцидент

3543 | 05 април 2026

На прага на мотосезон 2026, казанлъчанинът Пламен Койчев напомня, че страстта и разумът вървят заедно на пътя

3031 | 02 април 2026

Халил Летифов от Хаджидимитрово: Силата ни е в заедността и взаимното доверие

2574 | 06 април 2026

Прекрасна фотография на розоберачки донесе престижна награда на Мирослава Костадинова от ПГЛПТ

2539 | 04 април 2026

Задържаха шофьорка с 1,94 промила алкохол в Казанлък

2462 | 07 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак