11:29 | 18 октомври 24 2251

Представители на ПГЛПТ зарадваха децата на Шипка в Световния ден на хляба

Представители на ПГЛПТ зарадваха децата на Шипка в Световния ден на хляба / Новини от Казанлък

В празник на хляба се превърна гостуването на представителите на ПГЛПТ в ДГ „Роза“, филиал Шипка. Те показаха на младите си приятели как житеното зрънце се превръща в хляб. Калина и Стефан от 10 б клас – спец. “Организация на хотелиерството“ пресъздадоха народни обичаи, свързани с жътвата и добиването на най-ценната храна.

Специална презентация показа и етапите, в които хлябът стига до трапезите. Г-жа Нели Добрева-Налбантова показа на децата как да замесват хляба и да го оформят с ръчичките си. Децата на Шипка участваха с изключителен интерес и научиха много нови и интересни неща, а и намериха нови приятели.

Малчуганите също изненадаха гостите си със специално ръчно изработени подаръци и с красиви песнички, с които изразиха своята благодарност към тях. Както повелява българската традиция в знак на признателност за гостоприемството, представителите на ПГЛПТ почерпиха децата с хляб и сол.

Световният ден на хляба (16 октомври) се отбелязва се от 2006 година по инициатива на Международния съюз на хлебопроизводителите и пекарите в знак на почит към хляба и ролята му за здравословното хранене.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6745 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3538 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

3387 | 04 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2775 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2773 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2695 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2405 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2321 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1915 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1792 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак