20:03 | 26 август 24 16591

Тоалетна от 6 кв.м. за близо 120 хил. лв. ще изгражда Общината в Казанлък

Тоалетна от 6 кв.м. за близо 120 хил. лв. ще изгражда Общината в Казанлък / Новини от Казанлък

Община Казанлък провежда обществена поръчка за изграждането на обществена тоалетна, която трябва да се позиционира в ремонтиращият се в момента парк, който се намира северно от парк "Розариум", между улиците Ген. Драгомиров и Сергей Румянцев в Казанлък.

Общата прогнозната стойност на обществената поръчка е в размер на 98 000,00 лева без ДДС.

Външните размери на тоалетната, която трябва да бъде автоматизирана и самопочистваща се, пригодена за ползване от хора в неравностойно положение, е с минимални размери 2.80м.x2.00м. и височина 2.40м в горната част, а на потребителското помещение  - 1.64м x 2.04м, се посочва в техническите характеристики.

В изискванията на общината се уточнява, че тоалетната, която ще има система за платен достъп, трябва да бъде оборудвана с керамична тоалетна чиния, умивалник, електронен дозатор за сапун, с казанче, което да се пълни от техническо помещение.

Тоалетната следва да е оборудвана с плъзгаща се врата, снабдена с предпазител против затискане.

Автоматизираната единична тоалетна за близо 120 000лв. с ДДС ще бъде със самопочистване и дезинфекция на тоалетната чиния и пода.

Детектор ще следи за присъствието на хора в помещението чрез радар. Допълнителна система ще отваря аварийно вратата за изход, дори при липса на електричество.

Изискванията на Община Казанлък са тоалетната да бъде напълно обезопасена от наранявания, съобразена с нуждите на хората в неравностойно положение и рискът от вандализъм да бъде сведен до минимум.

През 2020г., София и Варна са закупили и инсталирали подобни тоалетни.

За обществена тоалетна от 11 кв.м. в София е платена рекордната сума от 286 000 лева

Нов рекорд за обществена тоалетна в София - 286 000 лева

И Варна си е купила от "златните тоалетни" за по 12 хил. евро кв.м

Две тоалетни за 200 хил. лв. в столична градинка не работят

Снимка BTV

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Японски вишни ще посрещат жителите и гостите на Павел баня

6547 | 17 април 2025

Скандал в Овощник завърши със съборена ограда и изпочупени прозорци

5298 | 22 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

4527 | 18 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

4408 | 16 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

4027 | 16 април 2025

Въвеждат входна такса за посетителите на могилата „Оструша“ край град Шипка

3797 | 16 април 2025

76-годишен самокатастрофира в Казанлък

3330 | 22 април 2025

Учениците на ПГЛПТ се срещнаха с успешни бивши възпитаници на гимназията

2636 | 21 април 2025

Министър Митов от Плевен: Случаи като този от Казанлък са срам, в редиците на МВР има нужда от преподреждане

2357 | 16 април 2025

Полицията се е отзовала на четири сигнала на домашно насилие в Казанлък, Шипка и Скобелево покрай Великден

1577 | 22 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак