15:58 | 24 юли 24 4737

Родственицата на Чудомир Лилия Димитрова бележи 90-ти юбилей

Родственицата на Чудомир Лилия Димитрова бележи 90-ти юбилей / Новини от Казанлък

Казанлъшкият творец и общественик Лилия Димитрова, потомка на рода Чорбаджийски, бележи 90-годишен юбилей. Тържество по случая ще се състои на 26-ти юли, от 17,30ч., в ЛХМ Чудомир.

Юбилярката Лилия Димитрова e дългогодишна учителка, завършила с отличие Курс за детски учители към Учителския институт през 1954г. в гр. Сливен. Работи 31 години в Казанлък и региона. Има изключително богата литературна дейност. Автор е на книги за поезия за деца и възрастни, проза, краезнание, исторически изследвания, пътеписи и др. Първите ѝ публикации са стихове за деца, коментари по педагогически въпроси и активно участие в списание "Предучилищно възпитание". Автор е на текстове за песни и няколко сценария за документални и детски филми, излъчвани по Българската национална телевизия. С ръкописа на книгата "Факел през годините" печели национален конкурс на Министерство на народната просвета.

Носител е на десетки награди за писателската си дейност.

Лилия Димитрова е била директор на детската градина в Турия. Ръководи певческия състав на с.Турия.

Завършва висше образование в ВТУ "Св.Св. Кирил и Методий" в Богословския факултет. Има магистърска степен със специалност "Теология". 

Племенница е на писателя Димитър Христов Чорбаджийски Чудомир, дъщеря на подполковник Димитър Подскочиев. Вписана в Почетна книга на Община  Казанлък през 2014 г.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кметът на Казанлък покани медицинските сестри от детските градини и училища на официална вечеря в навечерието на 7 април

9826 | 06 април 2026

Приемственост и уважение: Казанлък изрази признателност към генерал Михайлов и посрещна генерал Георгиев

9366 | 08 април 2026

Тежка катастрофа край Долно Сахране отне човешки живот

9092 | 09 април 2026

Младежи от цялата страна се събраха в Казанлък за националния семинар на Интеракт

7465 | 09 април 2026

Хижа „Соколна“ преминава под управлението на Дирекция „Национален парк Централен Балкан“

7083 | 08 април 2026

Кандидати за народни представители от ДПС се срещнаха с жителите на с. Копринка

4195 | 10 април 2026

Халил Летифов от Хаджидимитрово: Силата ни е в заедността и взаимното доверие

3211 | 06 април 2026

Задържаха шофьорка с 1,94 промила алкохол в Казанлък

3176 | 07 април 2026

Признание и благодарност: Среща на кмета Галина Стоянова с директорите на здравни заведения

2773 | 07 април 2026

Иззеха 18 литра нелегален алкохол от магазин в Габарево

2742 | 09 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак