16:01 | 20 юни 24 8450

Рисунката на млада художничка от Казанлък бе отличена с второто място в национален конкурс

Рисунката на млада художничка от Казанлък бе отличена с второто място в национален конкурс / Новини от Казанлък

Казанлъчанката Габриела Денчева бе отличена с втора награда от Националния конкурс „Ветеринарният лекар – лечител на човечеството“. Тя бе наградена на специална церемония, която се състоя в Национална професионална гимназия по ветеринарна медицина "Иван Павлов" - Стара Загора. Габриела впечатли журито със своята рисунка, изобразяваща как лекар помага на болен делфин.

Картината на младата ни художничка участва в постоянната изложба на най-добрите рисунки и фотографски творби, разположена във фоайето на гимназията.

В сянка зад успехите на възпитаника винаги остава и учителят. Ръководител на Габриела е Катя Зографова от ателие „Пъстроцвет“ към НЧ „Жар-2002“.

Конкурсът има за цел да се даде възможност за самостоятелна изява на изследователските и творчески възможности; развитие на интереси, потребности и нагласи, свързани с идеята за самостоятелното учене – чрез търсене, набавяне, анализиране и интерпретиране на актуална информация, и да се подпомогне формирането на ценностни ориентири и личностни качества, свързани с ученето, медицината и тяхното въздействие върху обществото.

Само преди няколко дни, Габриела получи признание за таланта си и при друга изява. Тя извоюва първа и специална награда от конкурса "Родословно дърво" организиран от Тракийско сдружение "Завръщане към корените" и ,'По обратния път на дедите ни".

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6764 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5398 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3549 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2793 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2786 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2707 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2421 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2331 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1950 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1932 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак