15:21 | 17 юни 24 4812

Отмениха бедственото положение в община Казанлък

Отмениха бедственото положение в община Казанлък / Новини от Казанлък

Със заповед на кмета Галина Стоянова се отменя бедственото положение в община Казанлък считано от 08.00 на днешния 17-ти юни.

Бедственото положение бе обявено на 14 юни, след опустошителната буря, която мина през Казанлъшко вечерта на 13-ти юни. Най-засегнати от природното бедствие бяха селата - Шейново и Хаджидимитрово, и градовете - Шипка и Казанлък.

Природната стихия нанесе сериозни щети по сгради и автомобили. Взе и жертва. 67-годишен казанлъчанин в опит да се скрие от бурята загуби живота си, като повалено дърво от ураганния вятър го затисна смъртоносно. Още по темата може прочетете: Откриха тялото на обявения за издирване Наско Несторов, в гориста местност край Казанлък

Министри посетиха планинското градче Шипка след бедствието. Те обещаха адекватна и бърза  помощ на пострадалите от страна на държавата. Още по темата може прочетете: Министри на посещение в Шипка след бурята: Държавата обеща помощ за пострадалите/ ВИДЕО

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Двама задържани в Крън след катастрофа, закани и открити оръжия

4806 | 16 април 2026

Ищар превръща Празника на розата 2026 в музикално събитие от световна класа

4633 | 14 април 2026

Община Казанлък дава криле на млади таланти: “Паниците“ се превръща в лагер за бъдещите лидери

3950 | 15 април 2026

Брат удари сестра си в Казанлък, други трима нападнаха и нанесоха побой на 16-годишен в Габарево

3590 | 14 април 2026

Полицейска гонка завърши с открити наркотици и задържан

3353 | 14 април 2026

Малки и големи посетиха поделението на 61-ва Стрямска механизирана бригада в Казанлък в деня на отворените врати

3064 | 15 април 2026

Инициативата между Община Казанлък и град Ломжа създава 100-метрова пъстра черга в рамките на Празника на розата

2860 | 15 април 2026

“Капка по капка“ Казанлък връща живота на старите чешми

2798 | 16 април 2026

Сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР-Стара Загора е с нов началник

2469 | 16 април 2026

8-годишно дете е пострадало при фаталния инцидент край Долно Сахране

2455 | 14 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак