14:08 | 01 юни 24 3179

Казанлък преподписа Меморандум за разбирателство и сътрудничество с виетнамския град Лай Чау

Казанлък преподписа Меморандум за разбирателство и сътрудничество с виетнамския град Лай Чау / Новини от Казанлък

На официална церемония, провела се днес в зала Иван Милев, кметът Галина Стоянова преподписа Меморандум за разбирателство за установяване на приятелски отношения на сътрудничество между виетнамския град Лай Чау и Казанлък. „За нас е много важно, приятелите ни от Виетнам да знаят, че Казанлък е свързан от дълги години, още от времето, когато хора от Виетнам са били тук, живели са в наши съграждани, работили са тук и са учили българския език.“, приветства гостите Кметът на Казанлък.

Кметът припомни, че през м. януари, Община Казанлък е подписала споразумение за сътрудничество с гр. Лай Чау във виетнамската столица Ханой, с присъствието на най-висшето ръководство на България. Днес, Казанлък потвърди желанието си да си партнира с побратимения град.

„Днес е ден на детето. Във всички държави и градове, децата са най-голямото богатство и съм уверена, че и вие във вашите държави и градове работите усилено, за децата, които ще наследят всичко, което пазите – традициите, и онова, което градите в настоящите.

Във всеки един човек, от неговото раждане до смъртта му, живее едно дете, защото всеки човек обича да мечтае, обича да се весели, да е сред приятели и всеки ден да открива нещо ново в света около себе си. Затова, днешния ден ще бъде празник на детето в нашите сърца.", поздрави всички присъстващи Галина Стоянова, по случай Деня на детето.

Още по-красиво направиха събитието със своето присъствие Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички - Елена Николаева и Мариам Григорова.

Приветствие отправи Нгуйен Ван Нхийп, ръководител на делегацията от Виетнам, най-младият партньор на Казанлък. Той отправи благодарност за поканата да бъдат част от 121-вия Празник на розата. Нгуйен Ван Нхийп пожела здраве, щастие и все по-голямо развитие на приятелските отношения между двете страни.

На церемонията специални гости бяха делегациите от побратимените градове на Казанлък – Дзинан- Китай, Лай Чау-Виетнам, Дидимотика- Гърция, Кочани-Северна Македония, Кремона-Италия. Те има възможността да представят своите градове и традиции, и да разменят специално подбрани подаръци с домакините си.

Разгледайте цялата церемония в снимки ТУК

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

25836 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8917 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8887 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8344 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5210 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4688 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4150 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3327 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3166 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2974 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак