21:53 | 31 май 24 6707

Царица Роза Неделина Неделчева получи царската корона от кмета на Казанлък

Царица Роза Неделина Неделчева получи царската корона от кмета на Казанлък / Новини от Казанлък

В дъждовната вечер, като пожелание да върви по вода, нежен и магичен спектакъл сложи началото на ритуала по коронясването на новоизбраната Царица Роза Неделина Неделчева. Той се състоя пред погледите на десетките казанлъчани, гостите дошли от близо и далеч, да се докоснат до 121-вия Празник на розата и официалните гости, сред които делегации от побратимените градове на Града на розите, тази вечер на площад „Севтополис“ в Казанлък.

Очарователната Царица Неделина Неделчева, придружавана от нейните подгласнички Елена Николаева и Мариам Григорова, поздрави присъстващите на церемонията: „Горда съм със съхранените традиции на розата на родния си край. Имам честта като Царица Роза да ви поздравя и да ви пожелая, здраве и незабравими празнини дни. Нека всеки, тръгвайки си от града ни, да съхрани в сърцето си красотата и аромата на казанлъшката роза“.

Неделина Неделчева бе коронясана с царственото украшение лично от кмета на община Казанлък Галина Стоянова.

Пищно шоу с празнични фойерверки освети небето и повиши настроението на всички жители на града в специалната вечер. 

Спектакълът бе с английски превод за гостите от чужбина.

Церемонията е едно от най-дългоочакваните събития в празничната програма. Тя е сред кулминационните събития за Казанлък. Само след два дни, 2 юни, централните булеварди на града ще се изпълнят с 5 500 участници, дефилиращи в пищното шествие.

Още снимки от коронясването на новата Царица Роза на Казанлък може да видите тук.

Вижте и видео от фоерверките след коронясването 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10057 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7414 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6195 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4904 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4202 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4190 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3599 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3575 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2847 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2662 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак