11:40 | 04 май 24 3368

Младежки обмен „Млади кибер пазители” отново с казанлъшко участие

Младежки обмен „Млади кибер пазители” отново с казанлъшко участие / Новини от Казанлък

В края на месец април казанлъшката организация “Младежки център за развитие-Взаимопомощ” изпрати петима участници в град Мурзасикле, Полша, ситуиран в подножието на  Татрите, близо до най-големият курортен град на Полша- Закопане.

В периода – 20.04-28.04.2024 г. младежи от 18 до 27 годишна възраст имаха възможността да участват в младежки обмен с наименование „Млади кибер пазители”, като посрещаща организация по проекта на програма „Еразъм+” беше сдружение „Grupa Działania“, а изпращаща организация - “Младежки център за развитие-Взаимопомощ” с младежи от Казанлък и Стара Загора, част от които от Международен младежи център-Стара Загора.

Основната цел на мобилността бе да повиши знанията, информираността и компетенциите на участниците в проекта относно възможностите и заплахите, свързани с използването на смарт устройства, дигитални инструменти, социални медии и интернет.

В рамките на мероприятието „дигиталните стражи“ от  шестте страни, участващи в него (Румъния, България, Полша, Гърция, Испания и Словакия) бяха включени в различни семинарни дейности и работни ателиета, свързани с основния предмет на проекта, като имаха възможността да развият своята дигитална компетентност и информираност по отношение на предизвикателствата, които представя съвременния свят в сферата на социалните медии и интернет. Екипът на фасилитаторите и организаторите на проекта използва интересни методи за неформално обучение, адекватни на темата на проекта и профила на участниците, които споделиха своя личен опит в дигиталната среда чрез интересни презентации в рамките на организираните семинари и дискусии.

„Дигиталната“ седмица в град Закопане беше вълнуваща и изпълнена с много приключения за всички участници, като в една от сесиите на обучението те имаха възможността сами да управляват  DJI дронове, да се запознаят със забележителностите на град Закопане, участвайки в игра по ориентиране, както и да посетят величествените Татри и ситуираното в подножието им езеро Морско око, най-голямото и четвъртото по дълбочино езеро в Татрите, разположено в Татранския национален парк, в долината на Рибния поток на хребета Високи Татри, в подножието на Менгушовецките върхове.

По време на престоя си в Закопане, в рамките на организираните интеркултурни вечери, участниците от България представиха подобаващо традиционната българска кухня с разнообразни и вкусни храни, както и  още много забележителности и обичаи, в духа на българските традиции идентичност. Участниците от България представиха страната ни достойно и бяха активни по време на мобилността.

Борис Петков, участник в проекта от България

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник

Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник

Аквапарк Овощник предлага организация на сватбени тържества, абитуриентски балове за сезон 2025 година, корпоративни...

Платени съобщения 12/03/2025 гр.Казанлък
“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

Поради увеличаване обема на работа фирма “Туйнс 3“ гр. Казанлък, търси да назначи монтажисти и работници в производствен...

Работа 10/03/2025 гр.Казанлък
Ню Йорк Пъб град Казанлък търси да назначи пицар

Ню Йорк Пъб град Казанлък търси да назначи пицар

Ню Йорк Пъб град Казанлък, търси да назначи пицар. За информация на място в Ню Йорк пъб или на тел. 088 888 7525 ...

Работа 04/03/2025 гр.Казанлък
КИА КАЗАНЛЪК -МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи АВТОМОНТЬОР в автосервиз

КИА КАЗАНЛЪК -МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи АВТОМОНТЬОР в автосервиз

Отговорности: - Цялостна техническа проверка и техническо обслужване на автомобили; - Обслужване,ремонт и компютърна...

Работа 28/02/2025 гр.Казанлък

Най - четени новини

за последната седмица

Затвор, глоба и отнета книжка за пиян шофьор на камион с дървен материал

10611 | 20 март 2025

Психично болен изгони родителите си и се барикадира в дома си в Казанлък

6313 | 22 март 2025

Апелативният съд в Пловдив потвърди мярката на двамата полицаи от Казанлък, обвинени в убийството на 47-годишен мъж

5980 | 20 март 2025

Влак блъсна пешеходец в Казанлък

5597 | 22 март 2025

Шофьор на Ауди блъсна пешеходец в Казанлък и избяга

5349 | 21 март 2025

Прокуратурата привлече като обвиняем и задържа 21-годишен мъж за участие в телефонна измама в Казанлък

5244 | 25 март 2025

Взрив от газов котел в Енина вдигна на крак пожарникарите

4814 | 24 март 2025

Спортен клуб по плуване отваря врати в Павел баня

3789 | 19 март 2025

Мъжът блъснат от влак в Казанлък е бил на 79 години

2353 | 24 март 2025

Обявени са конкурси за 225 войнишки длъжности в Сухопътните войски, 100 от тях са за гарнизоните в Казанлък и Карлово

2305 | 20 март 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак