10:00 | 23 април 08 2611

Избраха Лапчев за лидер на ДСБ-Казанлък

Иван Лапчев е новият председател на общинската структура на  партия Демократи за силна България. На проведеното отчетно-изборно събрание на формацията е избрано ново 5 членно ръководство, в чийто състав са: бившият председател на ДСБ Сашо Бакърджиев, Евелина Йовчева, Петър Рахманлиев и Ралица Неделчева.
Според новият председател поне четирима представители на десните партии ще имат място в новия общински съвет.
 От ДСБ вече са провели първоначални разговори с  ръководствата на партиите СДС, Новото време и  ВМРО, Отворени са и за нови разговори с изключение на партии от центъра и в ляво.
Според Лапчев, вероятността за обща коалиция между тези четири партии била "почти 100%, но  ако местните представители на партията на Иван Костов не постигнат съгласие  за избираемите места, от ДСБ са готови на самостоятелно участие в местните избори.
Засега демократите на Костов не били водили разговори  за присъединяване към евентуалната коалиция с представители на Гражданското сдружение “За чиста Розова долина”.
 До  старта на предизборната кампания през май  Демократи за силна България ще инициират и кръгла маса с участието на представители на други политически сили, в това число и центристки,  за проблема с купуването на гласове.  Покана за участие  в кръглата маса щял да има кметът Стефан Дамянов.
Новият лидер на ДСБ в Казанлък заяви, че схемата за купуване на гласове била кристално чиста и без проблем можела да бъде под формата на срочни договори с осигуровки по време на розобер.
 Повечето партии имат желание за честни избори, уточни Лапчев.

Деляна Бобева

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Приемственост и уважение: Казанлък изрази признателност към генерал Михайлов и посрещна генерал Георгиев

10091 | 08 април 2026

Тежка катастрофа край Долно Сахране отне човешки живот

9509 | 09 април 2026

Младежи от цялата страна се събраха в Казанлък за националния семинар на Интеракт

9262 | 09 април 2026

Хижа „Соколна“ преминава под управлението на Дирекция „Национален парк Централен Балкан“

7364 | 08 април 2026

Кандидати за народни представители от ДПС се срещнаха с жителите на с. Копринка

4644 | 10 април 2026

Иззеха 18 литра нелегален алкохол от магазин в Габарево

3030 | 09 април 2026

Държавното горско стопанство в Казанлък подари 300 фиданки на жителите и гостите на града

2995 | 10 април 2026

Сняг вали на Бузлуджа и Шипка

2959 | 09 април 2026

16-годишно момче от Крън има нужда от помощ

2902 | 10 април 2026

Започва асфалтиране на кръговото кръстовище на западния вход на Казанлък, след Великденските празници

2741 | 09 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак