15:23 | 07 март 24 11334

Наше момче с дебют в мъжката елитна футболна лига!

Наше момче с дебют в мъжката елитна  футболна лига! / Новини от Казанлък

Най-новата история на казанлъшкия футбол си има допълнение с появата на казанлъшкия вратар Петър Маринов в мач в "елита".

Срещу „евробоеца“ от Разград, "Пецата" игра смело и заслужи овации.

Маринов е в селекцията на ЦСКА 1948. Той изигра дебютния си мач срещу Лудогорец и въпреки добрите му изяви, „червените“ загубиха с 0:2. 23-годишният страж обаче бе похвален от своя треньор Николай Панайотов, а на зрителите се понрави най-много мъжката му реакция след зловещия сблъсък с Квадво Дуа в 66-ата минута. В опита си да засече прострелно центриране, нападателят на „орлите“ остави отпечатък на бутонките си върху бедрото на вратаря. Маринов обаче бързо превъзмогна болката и продължи да играе, написа Gong.bg.

Петър Маринов е от школата на „Розова долина“. Преди три години той бе в основата на спечелената от тима Купа на Аматьорската футболна лига в Пазарджик. С екипа на родния си клуб той изигра страхотен финал срещу „Марек“ Дупница и бе с най-голяма заслуга за победата с 3:2. Месец по-късно подписа със „Струмска слава“ Радомир, където не можа да се пребори с конкуренцията на Драго Петков, но пък се представи добре в малкото на брой мачове, в които получи шанс. През миналата зима бе привлечен в дубъла на ЦСКА 1948, където също често оставаше резерва на втория страж на мъжкия тим Генадий Ганев. 

Сега очертаващото се напускане на национала Даниел Наумов и колебливите изяви на Ганев предоставят голям шанс на  Петър Маринов на вратата на ЦСКА 1948.

„Благодаря за доверието, благодаря на семейството ми, приятелката ми и всички приятели, които са зад мен! Следвай мечтите си и те ще станат реалност!“, написа роденият в Казанлък вратар на ЦСКА 1948. 188-сантиметровият страж, наричан от феновете на „Севтополис“- „Пецата“, игра мъжки и заслужи аплаузи и уважение в социалните мрежи.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

27819 | 03 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6750 | 03 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

6335 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5493 | 01 април 2026

Кметът на Казанлък покани медицинските сестри от детските градини и училища на официална вечеря в навечерието на 7 април

4340 | 06 април 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

4072 | 31 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3476 | 31 март 2026

Апартамент пламна в Казанлък, пожарникари предотвратиха по-сериозен инцидент

3354 | 05 април 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

3155 | 31 март 2026

На прага на мотосезон 2026, казанлъчанинът Пламен Койчев напомня, че страстта и разумът вървят заедно на пътя

2906 | 02 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак