14:31 | 05 октомври 23 4570

Старозагорските пожарникари спечелиха битката за третото място в Международен турнир по пожароприложен спорт във Варна / Новини от Казанлък

Старозагорските пожарникари спечелиха почетното трето място на провелия се във Варна от 26-ти до 29-ти септември Международен турнир по пожароприложен спорт за купа "Одесос". В надпреварата взеха участие 14 отбора от 8 държави.

В дисциплината "Изкачване с щурмова стълба" с време от 97.99 секунди огнеборците се класираха на 2-ро място в отборното класиране. Шести станаха в изкачването на 100-метровата пътека и при Пожарната щафета 4х100 м с препятствия. Осмото място завоюваха при Бойното разгръщане от мотопомпа. Тези резултати бяха достатъчни, за да спечелят третото място в комплексното класиране, като преди тях се наредиха  колегите им от Украйна и Словакия.

Деньо Денев добави още един медал към многобройната си колекция. Той грабна златото в дисциплината Изкачване с щурмова стълба за купата на директора на РДПБЗН - Варна.

Повод за гордост е и постижението на  Любослав Пашев, който стана 3-ти при 100-метровата пътека отново за купата на директора на РДПБЗН - Варна.