14:58 | 16 февруари 23 2051

Зачестиха случаите на запалени контейнери в Казанлък. Три изгоряха само за ден

Зачестиха случаите на запалени контейнери в Казанлък. Три изгоряха само за ден / Новини от Казанлък

Наши читатели и Общинско предприятие „Комунални дейности и поддръжка на инфраструктурата” сигнализираха за зачестили случаи на запалени контейнери в Казанлък.

Според справка на kazanlak.com само за седмица са изгорели 6 пластмасови кофи за смет в рамките на град Казанлък. Само през вчерашния ден бяха унищожени 3 контейнера – един на бул. „23 Пехотен Шипченски полк” и два в квартал Изток. Казанлъчани сигнализират и за силен дим и задушлива миризма, вследствие на горящите контейнери.

Попитахме директорът на Общинското предприятие Теменужка Люцканова, каква е най-честата причина за тези инциденти. Нейният отговор бе категоричен – изхвърлена незагасена жар от печки и камини.

„Възмутени сме от това кощунство! За мен подобни постъпки са лишени от смисъл. Ние не можем да смогнем на съдове. Да, купуваме контейнери, но количеството, което имаме в резерв не е толкова голямо. Жалко е, защото всеки един повреден контейнер от подобен инцидент не може да бъде поправен, а това са парите на данъкоплатците.”, заяви пред kazanlak.com Теменужка Люцканова.

Тя добави също, че цената на един съд за смет е над 350 лв., а тези инциденти са зачестили напоследък, което рязко намалява капацитета на резерва от съдове.

Люцканова призовава за по-отговорно отношение към сметоизхвърлянето във всеки дом и съветва преди да изхвърлим пепелта от печката в контейнера, да се уверим, че няма жар или въглени в нея.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7279 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4116 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4035 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3890 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3734 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3498 | 10 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3479 | 09 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3295 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2947 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2778 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак