11:36 | 25 февруари 21 5494

Кметът на Казанлък: Никой не цели разпродаване или декапитализиране на ДКЦ “Поликлиника”

Кметът на Казанлък: Никой не цели разпродаване или декапитализиране на ДКЦ “Поликлиника” / Новини от Казанлък

Никой не цели разпродаване или декапитализиране на ДКЦ “Поликлиника” - Казанлък, а увеличаване на нейния капитал и възможност за участие на съседните на Казанлък общини, чиито жители дружеството обслужва. Всичко друго, което се или ще се тиражира в публичното пространство, е и ще е манипулации и внушения, които не почиват на никакви факти и реални обстоятелства.

ДКЦ “Поликлиника” е в тежко финансово състояние и тя трябва да търси варианти да се самофинансира. 

Общинският съвет в Казанлък днес взе решение и възложи на новия управител в лицето на д-р Красимир Пейчев да проведе преговори с ръководствата на общините: Павел баня, Мъглиж, Гурково и Николаево, за приемането им като съдружници, чрез записване на нови дялове.

Решението е свързано с това всички граждани от тези общини, които ДКЦ “Поликлиника” обслужва, да допринасят за развитието й, а не финансирането да е само от страна на казанлъчани.

Новия управител на ДКЦ “Поликлиника” - Казанлък, е изключително разумен и интелигентен човек, който е в системата на здравеопазването от дълги години, и в този ред на мисли няма да направи нещо, което да е в ущърб на дружеството и на неговото развитие.

Въпросът е принципен и тук става дума за началото на един процес, в който, с решението на казанлъшкия Общински съвет, управителят на Поликлиниката ще може съвсем законосъобразно да води разговори с кметовете на съседните общини, като заяви и към Общинските  съвети в тези общини намерението си за провеждането на тези разговори.

Едва след това, когато има съответните решения на тези Общински съвети, ще може да се говори за начините, по които общините: Павел баня, Мъглиж, Гурково и Николаево,  да участват в ДКЦ “Поликлиника”.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

25894 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8925 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8896 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8358 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5218 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4700 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4163 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3337 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3184 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2982 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак