14:37 | 09 октомври 20 2767

Списание “Дестинация България“ отличи етнографски комплекс “Дамасцена“

Списание “Дестинация България“ отличи етнографски комплекс “Дамасцена“ / Новини от Казанлък

На 24-и септември, в Централен военен клуб София, списание "Дестинация България" връчи своите годишни награди по случай Световния ден на туризма.

С грамота за „Успешен културен туризъм и лидер в производството на розово масло“ бе отличен Етнографски комплекс „Дамасцена“ в село Скобелево. Грамотата се връчва по-случай Световния ден на Туризма за принос в утвърждаването на Дестинация България.

Етнографски комплекс „Дамасцена“ искрено благодари на екипа на списание Дестинация България, както и на всички свои посетители за техния принос в това Комплексът да се утвърди като една любима дестинация за туризъм в България.

"Отличието е плод на неуморния труд и на отдадеността, с която вървим по пътя на нашето призвание, на упоритостта и на надеждата в едно по-добро бъдеще.", коментъра екипът на комплекса.

Ръководството на комплекс „Дамасцена“ заявява своята готовност да работи и да радва занапред своите посетители с невероятната магия на розата и историята на траките.

На официалната церемония бяха отличени общини, мениджъри, инвеститори, туристически обекти и личности, които имат своя принос за популяризирането на туризма в България, както и популяризирането на България като туристическа дестинация.

Специален гост на събитието бе Йорданка Христова, която бе отличена в категория „ Посланик на туризма“.

Партньори на тазгодишното събитие бяха: Сдружение Национален борд по туризъм, България Еър – националният превозвач, БУБСПА – Български съюз по балнеология и СПА туризъм, Прим ЕКСПО – организатор на Международна туристическа борса Ваканция ЕКСПО, Изворна вода Рилана.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10074 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7426 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6215 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4916 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4228 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4208 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3612 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3594 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2862 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2677 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак