16:35 | 31 август 20 4631

Тази събота и неделя на мотополигон „Дамасцена“ дават стартовете на екстремното EnduroX Алба-Дамасцена

Тази събота и неделя на мотополигон „Дамасцена“ дават стартовете на екстремното EnduroX Алба-Дамасцена / Новини от Казанлък

Над сто от най-добрите състезатели в Българския екстремен ендуро шампионат пристигат този уикенд край павелбанското село Скобелево, за да премерят сили в четвърти кръг от BG-X Enduro Championship.

Тази събота и неделя - 5 и 6 септември на изцяло новия мотополигон „Дамасцена“ ще бъде динамично и напрегнато, защото майсторите на екстремното каране с мотори в страната обещават оспорвана битка и висок адреналин. По правилата на шампионата, състезателите ще премерят сили в две дисциплини -„навигация“ по GPS в Стара планина, която ще се проведе в събота и на затвореното трасе – изключително атрактивен ендурокрос, който ще се проведе в неделя. 

Състезанието се организира от „Алба Дамасцена” МСК, като генерални спонсори на проявата са Алба Групс и eтнографски комплекс "Дамасцена".

В събота е стартът на надпреварата за отделните класове, който ще бъде даден в 9.00 часа, когато първият мотор ще потегли по трасе с дължина около 80 километра. Организаторите са подготвили най-доброто трасе за своите гости - отлични изкачвания и спускания, бързи отсечки и 30-градусовите температури, които се очаква допълнително да затрудняват състезателите.

През втория, неделен ден от четвъртото за годината състезание от Българския екстремен ендуро шампионат на затворени обиколки майсторите ще могат да покажат най-доброто от себе си на новоизграденото ендурокрос трасе.

В шест класа ще бъдат разделени състезателите - Про, Експерт, Сеньор, Стандарт, Жени и Джуниър.

Общо 3000 лв. и предметни награди са подготвили организаторите за призьорите в различните класове. 

 

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10060 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7416 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6199 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4905 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4203 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4193 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3601 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3579 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2850 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2664 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак