17:56 | 27 юли 05 1503

Защо казанлъчани ядат по-скъп хляб

Възмущение от цената на хляба в Казанлък, формирана от фирмата “Хляб и хлебни изделия” изказват в Открито писмо до местните медии хлебопроизводители от региона. 
Възмущението им е породено от факта, че в града се предлага хляб по 65 стотинки за 700 грама, при положение че в населените места цената на същия грамаж хляб е 45 стотинки.
“Задаваме открито въпроса към ръководството на “Хляб и хлебни изделия" ЕООД, защо казанлъчани ядат по-скъп хляб и защо след като цената на насъщния в селата е по-евтина, не се предлага такава и в гр. Казанлък”, се казва в Окритото писмо.
Според хлебопоризводителите от Казанлъшко, “с тези си действия  ръководството на “Хляб и хлебни изделия" проявява нелоялна конкуренция и е в нарушение на чл.30 и чл.34,т.7 от ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА КОНКУРЕНЦИЯТА”.
В писмото се декларира готовност за открит диалог с ръководството на «Хляб и хлебни изделия» за постигането на разумно решение по повдигнатия проблем и решението му в полза на всички.
Да останат без промяна цените на предлагания хляб от най-голямата хлебопроизводителна фирма в района, обещаха от нейното ръководство преди седмица.
Долина
Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38400 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

12981 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10107 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8797 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4758 | 11 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3800 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3763 | 15 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3199 | 15 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

2745 | 17 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2452 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак