13:44 | 24 януари 17 6544

Осъдиха мъж и жена за разваляне на черна магия

Осъдиха мъж и жена за разваляне на черна магия / Новини от Казанлък

По обвинителен акт на Районна прокуратура-Казанлък са осъдени Надежда В. на 45 години, и Мехмед М. на 43 години, за това, че в периода от 8 октомври до 14 октомври 2014 г. и на 3 ноември 2014 г. в село Габарево, община Павел баня, на два пъти са заблудили 63-годишна жена, че ще разрешат проблемите със сина й и ще развалят направените магии на дъщеря й, зет й и внуците, или в противен случай те ще умрат.

С престъплението по чл. 209 ал.1 във връзка с чл.26 ал.1 от Наказателния кодекс е причинена имотна вреда общо в размер на 5 920 лева.

През септември 2014 г. пострадалата видяла обява във вестник, в който ясновидка била пуснала реклама, че умее да разваля магии, както и да въздейства енергийно от разстояние.

Тя позвънила на посочения в обявата телефон и провела разговор. Надежда В. я убедила, че чрез прилаганите от нея методи може да разреши проблемите в семейството й. На два пъти пострадалата изпращала исканите от обвиняемите парични суми, като общият размер на сумата бил 5 920 лева. 

Измамливите действия били осъщестявани и чрез обаждания на телефона на пострадалата от Надежда В., която я препращала да се обажда и на Мехмед М. Двамата я убеждавали, че проблемите в семейството й са големи и за да й се помогне следва да се предприемат нови ритуали по разваляне на магии, в противен случай близките й ще умрат, като целта им била да получат парични суми.

Надежда В. е осъдена на наказание 11 месеца „лишаване от свобода“ условно с 3-годишен изпитателен срок, а Мехмед М. Мехмед М. е осъден на три години лишаване от свобода условно с пет години изпитателен срок.

Присъдата подлежи на обжалване пред Окръжен съд Стара Загора.  

Пресцентър на Апелативна прокуратура-Пловдив

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6378 | 09 март 2026

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6314 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4110 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3828 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3683 | 06 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3237 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2980 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2959 | 08 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

2946 | 10 март 2026

Съдът в Стара Загора отказа да върне делото на двамата полицаи обвинени в убийство на прокуратурата и насрочи заседания през април

2767 | 06 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак