11:38 | 05 август 15 4637

Нов договор за междуградския транспорт на Казанлък предстои да се подпише наесен

Нов договор за междуградския транспорт на Казанлък предстои да се подпише наесен / Новини от Казанлък

10-годишен договор за обществен превоз на пътници по линиите от областната и републиканска транспортни схеми предстои да подпише през септември Община Казанлък. Днес от Общината обявиха Обществена поръчка, по която могат да кандидатстват транспортните фирми. Прогнозната стойност на услугата е 9,3 млн. лв. Офертите се отварят на 15 септември. Става дума за междуградските линии и селата от съседните общини.

Бъдещият превозвач ще бъде задължен по договора с общината да формира цените на билетите  по формула: произведението от цената на пътникокилометър и разстоянието на превоза в км. Цената на пътникокилометър, с ДДС се формира по формулата:  Цпк = К х ЦЛдг (ЦЛдг е цена в лева за един литър дизелово гориво с ДДС на ”Лукойл България” ЕООД – франко площадката на производителя, а  «К»  е коефициент, който е предложен от участника по договора и не подлежи на промяна).

Превозвачът, който бъде избран, ще бъде задължен по договор да формира цени на абонаментни карти за учащи се и пенсионери на база действащите цени на билети, спазвайки нормативно определените минимални намаления и поетите ангажименти по договора. Ще трябва да извършва безплатни и по намалени цени пътувания на определени категории граждани, съгласно действащата нормативна уредба в Република България и/или решение на Общински съвет-Казанлък, срещу предоставени компенсации от държавния и/или общинския бюджет.

За всяко констатирано нарушение на културата на обслужване, чистотата, осветлението, отоплението на превозните средства и други, предвидени в договора, превозвачът ще бъде задължен в новия договор да заплаща неустойка на Общината в размер на 50 лв.

Неустойките в проектодоговора за нарушение на маршрутното разписание от превозвача са по 50 лв. на курс за линиите в рамките на областта и по 100 лв. за линиите от републиканската транспортна схема.

През септември 2012 година, Общината подписа също 10-годишен договор за градските линии от общинскта мрежа. Единствен кандидат в конкурса бе Консорциум „Обединение на автобусните превозвачи от Община Казанлък” ДЗЗД. Обединението включва превозвачите „Кумакс инвест” ЕООД, „Автотранс 99” ООД, ЕТ „Иван Колев” и ЕТ „Емил Гаджев”. 

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

9712 | 18 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

7907 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7623 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7164 | 17 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

6846 | 15 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

6092 | 19 юни 2026

Катастрофа между два автомобила в западната част на Казанлък затруднява движението

5632 | 21 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5519 | 18 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

3247 | 15 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

3177 | 17 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак