16:11 | 12 май 14 5590

Уточнен е маршрутът за дефилиране на абитуриентите на 24 май

Уточнен е маршрутът за дефилиране на абитуриентите на 24 май / Новини от Казанлък

В съответствие с решение, взето на съвместна среща на Министерството на образованието и науката, МВР, ЦИК и НСОРБ относно съвпадението на изборите за Европейски парламент, честването на Деня на славянската писменост, българската просвета и култура в България и традиционните абитуриентски балове, днес кметът на община Казанлък Галина Стоянова се срещна с директорите на средни училища на територията на общината. Съгласно решението, свободен достъп до дворовете на училища ще има на 24 май до 13.00 часа, а на 25 май няма да има достъп до сградите, предвид разполагането на избирателни секции в тях в деня на изборите.

Оказа се, че от 9 средни училища в Казанлък, само в две абитуриентите имат традиция да се събират в двора на училището преди бала, а ПГ по строителство тази година няма абитуриенти. На 12 май, след съвместно обсъждане на ситуацията, вземайки предвид изпратените до местната власт инструкции и мнението на директорите на средните училища, кметът на община Казанлък обяви маршрута за дефилиране на абитуриентите на 24 май вечерта.

Събирането става пред ДК „Арсенал“, където ще бъдат правени снимки за спомен – ангажимент на Общината е да осигури подходящ празничен фон. След това зрелостниците тръгват на запад, покрай ПМГ „Никола Обрешков“, по ул. „Шипченска епопея“, покрай колелото на парк „Розариум“, Паметника на ген. Скобелев, по ул. „Ген. Скобелев“ до пл. „Севтополис“, където е разположена открита сцена. По избор на абитуриентите, класовете могат да тръгнат по ул. „Искра“ и отново да се съберат пред ДК „Арсенал“ или да се отправят към ресторантите за балната вечер.

Категорично няма да се допуска влизане на абитуриенти в парк „Розариум“, въпреки че алеите са изградени и Паметникът на загиналите във войните е ремонтиран, тъй като до 24 май цялостната реконструкция на парка няма да е завършена. С цел недопускане на инциденти, достъпът на хора на строителната площадка на парка ще бъде забранен.

На 24 май сутринта празнично утро ще се проведе в двора на Хуманитарна гимназия „Св.св. Кирил и Методий“ от 10.00 часа. В това утро ще вземат участие ученици от всички казанлъшки училища заедно със знаменните групи. След което празничният парад ще се отправи към пл. „Севтополис“, където ще има концерт по случай Деня на славянската писменост, българската просвета и култура.

Осем са казанлъшките училища, които изпращат абитуриенти през 2014 г. – СОУ „Екзарх Антим I“, ПМГ „Никола Обрешков“, ХГ „Св.св. Кирил и Мeтодий“, ПГ „Иван Хаджиенов“, Гимназия „Акад. Петко Стайнов“, ПГ по транспорт и транспортен мениджмънт, ПГ по лека промишленост и  туризъм, НГПИД „Акад. Дечко Узунов“.  Абитуриентите випуск '2014 в Казанлък са 559.

На снимката: Момент от срещата днес в Община Казанлък

Пресцентър на Община Казанлък
 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

25938 | 01 май 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

8816 | 04 май 2026

Емблематичните фигури в парк “Тюлбето“, “Мечката“ и “Козелът“, привличат вниманието на посетителите със своята освежен вид

6881 | 05 май 2026

Запознайте се с претендентките за короната на Царица Роза 2026

6136 | 02 май 2026

Царската чешма в Казанлък вече е готова за Празника на розата

6044 | 05 май 2026

От царици към бъдещите царици

4781 | 01 май 2026

Уроци по етика за претендентките за “Царица Роза“ 2026

4073 | 04 май 2026

За дванадесети път Казанлък посреща фестивала „Здравей, здраве“

3337 | 01 май 2026

Нагла кражба от ресторант в Казанлък, мъж остана без телефон, документи и пари

3224 | 04 май 2026

Утре дават старт на мотокроса в Розово

3074 | 02 май 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак