15:56 | 19 март 14 2449

Балерините на БТЦ „Грация” спечелиха награди от турнир в Словакия

Балерините на БТЦ „Грация” спечелиха награди от турнир в Словакия / Новини от Казанлък

Честити нови награди на БТЦ „Грация”
На 14 – 17 март 2014 год. в гр. Пиещани – Словакия се състоя Европейска танцова квалификация. Представителките на БТЦ „Грация" при НЧ „Възродена Искра - 2000” представиха достойно България в състезанието „Dance star Slovakia 2014”, което е квалификация за Световния танцов шампионат „Dancestar final – World dance masters 2014“ в град Пореч – Хърватска.

БТЦ „Грация" се състезаваше на квалификацията като част от Националния отбор на България към БФСТД. Възпитаничките на БТЦ "Грация" са официално лицензирани членове на ESDU .
Ученичките на г-жа Алла Ангелова завоюваха три първи места, от тях две във формат „Малка група - деца до 12 години” и едно в „Соло изпълнение – деца до 12 години”. Тези първи места осигуриха три квоти за участието им в Световния финал в гр. Пореч – Хърватска през месец май 2014 год.

След състезанието ръководителят на  БТЦ „Грация” Алла Ангелова сподели:
„Тъй като за всяко изпълнение се налага да плащаме лиценз за членството в евро, такса участие в евро, такса разрешение за квалификация също в евро, ние се отказахме да покажем повече от нашия богат и разно стилов  репертоар, в който са заети всички наши възпитанички. Изглежда други колективи от България имат повече късмет във финансово отношение, за да представят едва ли не цялата годишна продукция. Въпреки безразличието на някои фирми в града да подпомогнат за това участие на казанлъшките деца в представянето на тяхното творчество на Европейско ниво, ние заедно с нашите родители успяхме да го сторим. А това е по-ценно и има своята благородна стойност !!!“

Независимо от малкото присъствие / само 4 балерини от балетен център „Грация" от Казанлък/ нашите възпитанички успяха да направят нужното впечатление на международното професионално жури за своята добра подготовка и оригинална конкурсна програма. Браво на нашите ученички!!! Пожелаваме ви, мили грации, лека подготовка и настроение към следващите върхове в изкуството на танца !!!

Честити награди и квоти!!!

НЧ „Възродена Искра 2000“
 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

39209 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13270 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10875 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9385 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

7450 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4190 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3368 | 16 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3337 | 15 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

3200 | 18 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

2414 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак