10:49 | 01 октомври 04 1747

Няма пари за ремонт на театъра

Недостигат средствата за ремонт на Театър “Л.Кабакчиев”, за това алармираха от неговото ръководство. Спешният ремонт е наложителен, за да бъдат спазени предписанията на противопожарната служба в Казанлък, която нееднократно предупреждава театралите, че храмът на Мелпомена може да хлопне врати, поради нередности. Вече са усвоени 22 хиляди лева, основно за смяната на подовите настилки, спешно се търсят други 12 хиляди лева за ремонт на сцената на театъра и обезопасяване на прожекторите, изравняване на сцената и изграждане на втори, заден изход.
Надявахме се на средства от приватизационни сделки в общината, но такива постъпления до момента няма, жалват се в театъра. В неделя -3-ти октомври актьорите заминават за участие в престижен театрален международен фестивал в Скопие. Там те ще представят уникалния и първи по рода си прочит на пиесата “Балканът не е мъртъв” на македонския млад автор Деян Дуковски и режисьорката от Битоля София Ристевска.
С премиера на “Принцесата и свинарят” в средата на октомври ще вдигне завеса за новия сезон театърът. Репертоарната ни политика ще е ориентирана в две посоки—заглавия за масовата публика и фестивални, коментираха от управата на театъра. Около Коледа ще се появи втората премиера в афиша му - френската класическа пиеса- “С любовта шега не бива”.
Актрисата от Т “Л.Кабакчиев” Стефка Едрева и нейният моноспекктакъл ” Една добра жена в една лоша зима”, ще бъдат предложени за номиниране за театралните награди “АСКЕЕР”, с което тя ще стане първата актриса на нашия театър, предложена за престижната номинация.
Деляна Василева
Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кметът Иса Бесоолу гостува на 100-годишната баба Мария от с. Осетеновo

5748 | 14 април 2025

Японски вишни ще посрещат жителите и гостите на Павел баня

5565 | 17 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

4219 | 16 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

3844 | 16 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

3728 | 18 април 2025

71-годишен водач се блъсна в крайпътно дърво в западната част на Казанлък

3699 | 14 април 2025

Въвеждат входна такса за посетителите на могилата „Оструша“ край град Шипка

3594 | 16 април 2025

Задържани са двама мъже, нанесли побой на 50-годишен в село Шейново

3002 | 14 април 2025

БМВ се преобърна край Мъглиж

2640 | 15 април 2025

Пореден случай на агресия, 30-годишен мъж от Копринка е с лека телесна повреда

2591 | 14 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак