08:26 | 02 септември 04 1288

Получихме 60 хиляди субсидия от МОН

Славяна Узунова

70 хиляди лева похарчи Общината за извършването на текущи ремонтни дейности по училищата. Направена е профилактика и ремонт на осветителните тела във всички учебни заведения, едно от основните изисквания, посочени в докладите на  фирмата по трудова медицина. Във връзка с наближаващия отоплителен сезон са подменени пожарогасителите, отремонтирани са 16 водогрейни котли с цел икономичен режим на работа. До момента е подменен балатум на стойност 8 хиляди 666 лева. Изходите на всички учебни заведения ще бъдат снабдени с лампи за аварийно осветление, съобщи зам. кметът Юлияна Палазова. На всички тях Общината отпуска средства за материали за вътрешно измазване на стените, сумата е разпределена на база брой ученици. Правени са ремонти на канализации и тоалетни на някои училища в общината, с отоплителни уреди са снабдени училището и ОДЗ-то в с. Горно Черковище. Подновено е остъклението на всички детски и учебни заведения.
От целевата субсидия за лимитни капиталови разходи 55 хиляди лева Общината даде за основен ремонт на ХГ “Св. Св. Кирил и Методий”, за ремонт на абонатната станция на ОУ “Н.Вапцаров” – 10 хиляди лева, още толкова за основен ремонт на отоплителната инсталация на училището в Ръжена, подменен е и външният водопрод на ОУ “Мати Болгария” на стойност 2 хиляди 278 лева, за 11 хиляди лева е направен основен ремонт на ОУ “Кулата”. Извършена е подмяна на външната канализация на ОУ”Г.Кирков”.
От извънбюджетните средства от приватизация е направен ремонт на покривната конструкция на яслата в Овощник за 7 хиляди лева и за 10 хиляди лева основен ремонт на детската градина в Крън.
60 хиляди лева субсидия за ремонтни дейности получи Община Казанлък от Министерството на образованието, от които 42 хиляди са изразходвани за ремонт на котли и отоплителни инсталации, информира зам.кметът Румяна Друмева. Една част от тази субсидия ще бъде пренасочена към ОУ “Мати Болгария” и до две седмици там ще бъдат направени нужните ремонти.
“За първи път Община Казанлък получава от МОН субсидия в такъв размер, в предишни години тя е възлизала на 10 хиляди лева, което е крайно недостатъчно”, поясни Юлияна Палазова и коментира , че тази година се е получил недостиг на средства за ремонти, поради направеното плащане за стари задължения от бившия вече директор на Диреция “Образование и култура” Йълдъз Црънкова в размер на 350 хиляди лева.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38758 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13124 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10447 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9094 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

5434 | 17 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4810 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3920 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3849 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3257 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2937 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак