12:03 | 20 август 26 253

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея / Новини от Казанлък

На 22 август /събота/, от 09:00ч. до 15:00ч., за честванията на Шипченската епопея се ограничава движението на транзитно преминаващите моторни превозни средства по път I-5 (E-85) Габрово - Шипка – Казанлък през прохода „Шипка“.

Трафикът ще се пренасочва по път II-55 Проход на Републиката:

за пътуващите от Южна към Северна България за Велико Търново и Русе през Гурково - Проход на Републиката - Дебелец. На територията на Стара Загора в посока гр. Шипка - спиране на движението на МПС в участъка от км 183+090 до км 170+000 на път I-5 и отбиване по обходен маршрут по трасето на път I-6 и път I I I-5601;В посока връх Шипка – спиране на движението на МПС в участъка от км 183+090 до км 170+000 на път I-5 и отбиване по обходен маршрут по трасето на път II-55.През прохода „Шипка“ ще бъдат пропускани само автобуси и леки автомобили с гости и посетители на мероприятието, както и организиран междуградски автобусен транспорт.

Участниците в движението следва стриктно да изпълняват разпорежданията на органите на реда. ОДМВР-Стара Загора е предприела всички необходими мерки за осигуряването на обществения ред по време на провеждането на честването на Шипченска епопея.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак