03 ноември 2015 5677 Николай Стоянов

Апел към всички водачи на МПС-та / РепорТИ за Казанлък

Здравейте,
предполагам на всички водачи на МПС-та прави впечатление значително повишеният трафик на автомобили на територията на града, който особено личи в периода между 16:30 - 17:30 часа.
Днешната ситуация , в която се попаднах ме провокира да напиша тези редове ,а именно :
Движейки се в посока запад по Бул. Ал .Батенберг ,предприех завиване в обратна посока на кръстовището преди училище Кирил и Методи. Предвид часа ( около 17) и натовареността ,колега водач на МПС , идващо от запад ми предостъпи предимство (давайки ми знак), потеглих със съответният светлинен сигнал и ... водачът, който ми беше представил предимство беше изпреварен от Дясно , на самата пешеходна пътека, от млада девойка и нейната спътничка в автомобил Опел Корса ( Сив/номерът ще запазя в тайна/). Както аз така и тя спряхме, след което дамата започна да крещим ( стресът при някои хора отключва агресия) .
Причината да напиша това е, че се надявам въпросната госпожица да разбере следното :
Изпреварването от дясно е забранено !
Когато пред пешеходна пътека има спрял автомобил, то има някаква причина за това !( в конкретният случай беше заради колегиално отношение на другият водач, но със същият успех можеше да е преминаването на пешеходци от северния тротоар, към южния /спирката /)
Като финал : Казанлък е сравнително малък град, който можеше да прекосите пеша от край до край за около 35 минути ,а с колело за 10-15 . Нелепо е да се създава напрежение , чрез клаксони, ругатни и агресивно шофиране , тъй като така или иначе максималната дистанция от т.А до т.Б в град Казанлък не може да ви даде загуба или спестяване на повече от 5 минути.
Всички сме чували ,че времето е пари ,но се съмнявам,че в Казанлък има хора, чиито загубени 5 или 10 минути да им донесат огромни загуби в бизнеса или личния живот.
Мисля,че също така у всеки шофьор е време да се формира рефлекс, каращ в съзнанието им да изскача въпросът : ”Ами ако съм на негово място ?! ”
Апел към всички водачи на МПС-та
Сподели

Тук ТИ си репортер от Казанлък. Публикувай в репорТИ

Kazanlak.com не носи отговорност за съдържанието в модулите за свободна публикация на потребителите и коментарите. Отговорността се носи от техните автори.
Виж Правила и условия за използване на kazanlak.com

Обяви от Казанлък:

“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

Поради увеличаване обема на работа фирма “Туйнс 3“ гр. Казанлък, търси да назначи монтажисти и работници в производствен...

Работа 24/06/2026 гр.Казанлък
Ню Йорк Пъб гр. Казанлък търси да назначи помощник-готвач

Ню Йорк Пъб гр. Казанлък търси да назначи помощник-готвач

Ню Йорк Пъб гр. Казанлък, търси да назначи помощник-готвач. За информация на място в Ню Йорк Пъб или на тел. 088 888...

Работа 23/06/2026 гр.Казанлък
Maria Villige Resort набира служители

Maria Villige Resort набира служители

Maria Villige Resort край Павел баня набира служители. Отворени позиции за: - Сервитьори и Бармани - Помощник-готвачи Какво...

Работа 10/06/2026 гр.Павел Баня
„М+С ХИДРАВЛИК” АД стартира подбор на кандидати за следните длъжности

„М+С ХИДРАВЛИК” АД стартира подбор на кандидати за следните длъжности

Над 60 годишна история, клиенти от цял свят, продукти с доказано качество – това сме ние от ”М+С ХИДРАВЛИК”АД. Утвърдихме...

Работа 09/06/2026 гр.Казанлък
Аквапарк Овощник търси персонал за сезон 2026

Аквапарк Овощник търси персонал за сезон 2026

Аквапарк Овощник, търси персонал за следните позиции за сезон 2026 г.: - Бар - Паркинг - Касиери - Спасители - Работник...

Работа 27/05/2026 гр.Казанлък
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак