17:11 | 08 юни 12 3606

Новоизбраната „Царица Роза – Павел баня“ се срещна с руска делегация

Новоизбраната „Царица Роза – Павел баня“ се срещна с руска делегация / Новини от Казанлък

Руска делегация, водена от г-жа Раиса Фурцова - зам. кмет на гр. Лиски, област Воронеж-Русия, Елена Хицова и Анатолий Болотцев, прие днес областният управител Недялко Недялков. На срещата в областна администрация участваха и кметът на община Павел баня Станимир Радевски, председателят на Общински съвет Недка Кавръкова и зам. кметът Милена Паунова. С тях беше и новоизбраната вчера на тържествена церемония Царица Роза – Павел баня 2012 – Камелия Милушева.
40 руснаци от побратимения на Павел баня град Лиски са гости на празника на розата и минералната вода в гр. Павел баня. Дружбата между красивата старозагорска община и гр. Лиски започва през 2002 година, когато се подписва меморандум за културно сътрудничество, сподели кметът на община Павел баня. 

Областният управител запозна гостите от Русия с икономическите и културни особености на областта, като сподели, че открива много сходни характеристики между област Воронеж и област Стара Загора.
Зам. кметът на Лиски Раиса Фурцова информира, че във Воронежка област е развито животновъдството и се отглеждат изключително много селскостопански култури. Областта, с над 2 млн. и 300 хил. жители, произвежда близо 20 % от месото в Руската федерация. Много развит е строителният бранш и промишлеността.

„Вашата природа е музей, областта ви е изключително красива, а хората много трудолюбиви и гостоприемни”, заяви г-жа Фурцова, като изрази желание сътрудничеството между двата района да се разширява за вбъдеще.
От своя страна областният управител сподели, че община Павел баня е едно изключително място за туризъм и почивка, а дните, посветени на празника на розата и минералната вода събират стотици хора от страната и чужбина, любители на българската музика, фолклор и обичаи.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

43201 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13652 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

11778 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

10222 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

9733 | 17 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

7198 | 18 декември 2025

Съдът разреши строежи на едни от най-натоварените места в град Казанлък

6018 | 19 декември 2025

EVN България информира клиентите си за начина на плащане на фактурите във връзка с въвеждането на еврото

5035 | 18 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4580 | 15 декември 2025

Община Казанлък обявява конкурс и награда за изработване на идейни проекти за визия на изграждащото се кръстовище - западен вход на Казанлък

3830 | 18 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак