12:33 | 11 юли 26 1854

„Цветна магия“ събира творбите на Станка Костели (Брава) в Казанлък

„Цветна магия“ събира творбите на Станка Костели (Брава) в Казанлък / Новини от Казанлък

В галерия „Иван Милев“ в Казанлък беше открита самостоятелната изложба живопис „Цветна магия“ на художничката Станка Костели, позната с творческия псевдоним Брава.

След близо 30 години творческа работа в чужбина - в Гърция и Австрия, авторката се завръща в родния си Казанлък, където за първи път представя свои произведения пред родната публика. До момента Брава е реализирала четири самостоятелни изложби извън страната.

Станка Костели е самоук художник без академично художествено образование. По думите ѝ рисува „откакто се помни“, а през годините е изградила собствен разпознаваем стил, насочен основно към живописта и натюрморта. В експозицията са включени както платна от първите ѝ изложби в чужбина, така и творби, създадени в Австрия и България.

Псевдонимът Брава носи специално значение за авторката и е символ на нейното творческо вдъхновение и артистичен път.

Изложбата „Цветна магия“ представя натюрморти, вдъхновени от красотата на природата и личните емоции на художничката. Чрез богатата цветна палитра и характерния си стил Брава пресъздава свят, в който природата и душевността се преплитат върху платното.

Експозицията може да бъде разгледана в зала „Иван Милев“ на ул. "Искра" 4 в Казанлък.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

24551 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8870 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8839 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8283 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5173 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4631 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4107 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3285 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3065 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2930 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак