15:08 | 16 април 26 2943

В ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ откриха модерна STEM среда

В ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ откриха модерна STEM среда / Новини от Казанлък

Днес в ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ беше тържествено открита нова STEM среда, включваща пет модернизирани интерактивни класни стаи. Обновяването е реализирано по проект, стартирал през 2024 г., на обща стойност 252 244 лева, осигурени като безвъзмездна финансова помощ от Европейския съюз.

Целта на проекта е създаването на съвременна, технологично обезпечена и интегрирана учебна среда, която да насърчава образователните иновации и преподаването в областта на STEM дисциплините. Очакванията са новата база да повиши интереса на учениците към науката и практическото приложение на знанията.

Изграденото STEM пространство обхваща направленията математика и информатика, природни науки, зелени технологии и устойчиво развитие, както и дизайн. Кабинетите са оборудвани с лаптопи, интерактивни дисплеи, графични таблети, електронни микроскопи, 3D очила за виртуална реалност, 3D принтер и други съвременни технически средства. Обособена е и зона за отдих.

Директорът на училището Мария Колева изрази удовлетворение от реализирането на проекта: „Дълго време очаквахме това обновяване. Радостна съм, че вече е факт и активно се използва. Успяхме да се вместим в осигурения бюджет по Националния план, без да се налага допълнително финансиране от училището.“

Тя подчерта, че развитието на базата ще продължи и занапред, като това е само първата стъпка към още по-добра образователна среда за учениците.

По време на събитието бяха връчени благодарствени грамоти на изпълнителите на проекта.

Още снимки от събитието може да видите в галерията тук

Поздрав към присъстващите отправи и зам.-кметът на Казанлък Сребра Касева, която акцентира върху значението на програмата за модернизация на училищата и възможностите, които тя предоставя за обучение чрез съвременни технологии. По думите ѝ, новата среда създава условия за по-добра комуникация и превръщане на знанията в практически умения.

Сред официалните гости присъстваха: Сребра Касева-зам.-кмет, Нели Георгиева - председател на училищния обществен съвет, Снежина Андонова - председател на училищното настоятелство, Станислав Димитров - управител на "Тера Гранд" ЕОО - изпълнител по проекта, Цветана Караиванова и Стилян Вълев - председатели на кооперация "Панда" - изпълнител по проекта, Севар Курт - управител на "Севком 11" - софтуерна и хардуерна поддръжка.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

9876 | 18 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

8152 | 18 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7659 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7202 | 17 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

6920 | 15 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

6207 | 19 юни 2026

Катастрофа между два автомобила в западната част на Казанлък затруднява движението

5920 | 21 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5562 | 18 юни 2026

18-годишният шофьор на БМВ от снощната катастрофа е настанен в болница, още двама пострадаха

4959 | 22 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

3279 | 15 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак