11:52 | 11 март 26 1602

Денислава Панделова от ПГЛПТ с второ място в предварителният кръг на Националното състезание „Най-добра бизнес идея“

Денислава Панделова от ПГЛПТ с второ място в предварителният кръг на Националното състезание „Най-добра бизнес идея“ / Новини от Казанлък

Зрелостничката от 12 а клас на ПГЛПТ - Казанлък Денислава Панделова се класира за същинската фаза на националното състезание по предприемачество "Най-добра бизнес идея". Тя е селектирана на престижното второ място сред 30 участници от цялата страна и ще представи Казанлък и ПГЛПТ в надпреварата, която ще се проведе от 11 до 13 март в ДФСГ „Интелект“, град Плевен.

Бизнес-идеята на Денислава, с която тя впечатли комисията по избор на най-добрите идеи, е "Автоматизирано залесяване". С идейната си разработка абитуриентката от специалност „Електронна търговия“ спечели училищния кръг в ПГЛПТ през месец февруари. Там Денислава пребори още шест много достойни и иновативни проекти в различни сфери на науката. Научен ръководител на ученичката е преподавателят по икономика в гимназията Иванка Джонджорова.

Националното състезание в Плевен ще събере участници, които ще представят и защитят свои бизнес концепции в рамките на тридневна програма, посветена на иновациите и предприемаческото мислене. Очаква се събитието да предостави възможност за обмен на идеи и опит, както и за оценяване на най-перспективните предложения.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак