09:54 | 11 ноември 25 2839

Започва втора част на акция “Зима“

Започва втора част на акция “Зима“ / Новини от Казанлък

От днес, 11 ноември е в ход втора част на акция "Зима". Органите на реда ще следят за спазването на правилата по пътищата и от пешеходци, и от шофьори.

Според новите текстове в Закона за движение по пътищата ще се налагат глоби по 100 лева, ако пешеходец пресича на пешеходна пътека, докато говори или си гледа в телефона.

Толкова е санкцията и за водачите, които използват мобилно устройство зад волана.

Отнемане на шофьорската книжка за 2 месеца и глоба от 600 лева грози водачите, който превишават с над 50 км/ч извън населено място.

Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак