09:56 | 02 ноември 25 1809

Малчуганите от ДГ „Юрий Гагарин“ – Казанлък, посетиха Карлово по повод Деня на народните будители

Малчуганите от ДГ „Юрий Гагарин“ – Казанлък, посетиха Карлово по повод Деня на народните будители / Новини от Казанлък

По повод 1 ноември – Деня на народните будители, децата от ДГ " Юрий Гагарин" 8 в Казанлък предприеха едно незабравимо пътешествие с влак до Карлово – родния град на Апостола на свободата Васил Левски.

Още на гарата малчуганите придружавани от своите учители Таня Колева и Станислава Стоянова, посрещнаха влака с голямо вълнение и усмивки. Пътуването беше изпълнено с песни, смях и любопитни въпроси – за железницата, за красивите гледки и за градовете, през които преминава влакът.

В Карлово малките пътешественици посетиха Националния музей „Васил Левски“, родната къща на Апостола и се запознаха с неговия живот и дело. С почит и уважение децата поднесоха цветя пред паметника на Левски и споделиха какво знаят за будителите – хората, които със слово, знание и любов са съхранили българския дух.

Екскурзията се превърна в урок по родолюбие, приятелство и благодарност – преживяване, което децата ще помнят дълго. Накрая всички получиха по един книгоразделител.

От детското заведение изказват сърдечни благодарности на родителите за съдействието.

Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак